Всі знають, що пити воду дуже корисно для організму. Ми все частіше чуємо що потрібно випивати по 8 склянок води або 2.5 літра в день на дорослу людину. Однак у всіх цих закликах на перший план виходить швидше «треба», а не «чому» потрібно випивати багато води.

Так, давайте швидше дізнаємося в чому користь і чому потрібна така кількість води.

 

 

 

 

 

 

 

 

7 причин пити багато води:

1. Виводить шлаки і токсин з організму.

Найголовніше, що робить вода для людини - допомагає виводити шлаки з організму у вигляді сечі і поту. В першу чергу саме через це необхідно щодня випивати велику кількість рідини.

2. Користь для шкіри.

Вода робить шкіру обличчя пружною і красивою. Вживання достатньої кількості води може істотно вплинути на зовнішній вигляд вашої шкіри. Без достатньої кількості води ваша шкіра може виглядати більш тьмяною, а зморшки і пори більш помітними. Вода заповнює шкіру, заповнюючи пори і зморшки, роблячи їх менш помітними. Крім того, коли шкіра зволожена, ймовірність її висихання і тріщин знижується. Коли ваша шкіра не тріскається, бактеріям стає важче проникнути всередину і викликати прищі.

3. Польза для серця.

У людей, які часто п'ють чисту воду, набагато рідше зустрічаються проблеми з серцем, ніж у тих, хто замінює її іншими напоями. Крім цього, щоденний прийом води в достатній кількості запобігає розвитку сечокам'яної хвороби.

4. Допомагає травленню.

Вода допомагає організму краще засвоювати і переробляти їжу. Крім цього, вона здатна вирішити проблему підвищеної кислотності в шлунку. Чим більше ви п'єте - тим менше у вас проблем з травною системою.

5. Допомагає схуднути і утамувати відчуття голоду.

У воді немає калорій, але при цьому вона відмінно справляється з почуттям голоду. Саме тому вона є першим помічником для людей, які мріють схуднути. Жодна дієта не буде діяти так, як потрібно, якщо ви не вживаєте достатню кількість рідини. Крім цього, дівчата, які звикли пити багато води, практично не страждають від целюліту, на відміну від тих, хто вирішив замінити воду чаєм або кавою.

6. Допомагає підвищити фізичну працездатність.

Коли в м'язах не вистачає води, вони втомлюються і знижується продуктивність. Тому споживання рідини важливо до, під час і після тренування або участі в будь-якій фізичній активності, яка викликає пітливість і втрату води. Зневоднення може призвести до зміни температури тіла, зниження мотивації, підвищеної стомлюваності і загальним труднощам з фізичної та розумової активності.

7.Помогает запобігти і лікувати головний біль.

Головні болі зневоднення - одна з найпоширеніших форм головних болів. Зневоднення зменшує обсяг крові, що впливає на кількість багатої киснем крові, що надходить в мозок. Результат: біль. Вживання достатньої кількості води запобіжить подібні головні болі і навіть мігрені. Кілька досліджень також показали, що вода може зменшити інтенсивність і тривалість цих головних болів. При зневодненні організм забирає воду з клітин для підтримки найбільш важливих функцій. В результаті функціональність клітин порушується. Кров згущується і рухається повільніше, відповідно, і кисень надходить із затримками.

 

Ознаки, які говорять про те, що ви п'єте недостатньо води

  • почуття спраги і сухість у роті;
  • темно-жовтий колір сечі;
  • лущення шкіри, тріщини на ній;
  • головні болі;
  • сонливість і млявість;
  • пришвидшене серцебиття.

 

А ось кілька рекомендацій. Як потрібно правильно і скільки випивати води в день.

  • Якщо ваш організм не звик до великої кількості води, то не треба намагатися влити її в себе насильно. Поступово збільшуйте норму. Як правило, звикання відбувається протягом одного-двох тижнів.

 

  • Воду організм отримує також з овочів, фруктів і інших продуктів і напоїв. Слідкуйте за тим, як налаштований саме ваш організм. Універсальні 6-8 склянок можуть бути не вашою нормою.

 

  • Корисно починати свій день зі склянки води натще. Це запускає всі необхідні процеси в організмі і пробуджує його.

 

  • Пити під час їжі не рекомендується, так як це розбавляє шлунковий сік і розтягує шлунок. Звідси відчуття тяжкості і здуття живота. Однак це не означає, що потрібно зовсім забути про питво. Волога потрібна шлунку для кращого засвоєння їжі, проте воду можна пити лише в помірних кількостях.

 

  • Рекомендується пити воду за 20-30 хвилин до їжі. Так, щоб на момент прийому їжі рідини в шлунку вже не залишилося.

 

  • Що стосується пиття після їжі, то якщо в раціоні були білкові продукти, пити воду не рекомендується ще 3-4 години. А якщо ж рослинні, то досить почекати 1,5-2 години.

 

  • Перевагу краще віддавати саме чистій воді, а не будь-яким іншим напоям. У ній немає ні калорій, ні солей, ні цукру, ні інших елементів, здатних нашкодити організму.


Оскільки наші тіла приблизно на 60% складаються з води, це поживна речовина, яка нам необхідно для правильного функціонування. Твердження про те, що всім людям потрібно випивати по 8 склянок води за добу, не зовсім точно. Обчислити необхідний обсяг води слід виходячи з індивідуальних особливостей, способу життя, ваги і віку конкретної людини.

Дорослій людині потрібно близько 30 мл води в день на кілограм маси тіла. Для людини вагою 50 кг необхідно 1,5 л, 60 кг - 1,8 л, 70 кг - 2,1 л, 80 кг - 2,4 л води щодня.