Розторопша плямиста - це трав'яна рослина із сімейства Астрових. Рослина має красиві пурпурові або рожеві квіточки, які зібрані у великі кулясті кошики, а також з колючими листочками навколо. Розторопша широко поширена світом, її часто можна зустріти вздовж доріг, садах і полях. Цвіте все літо.

 

   Розторопша широко використовується в кулінарії та медицині. Сама рослина їстівна і часто застосовують у дієтичному харчуванні. Наприклад, з подрібненого коріння або насіння робиться чай, а з суцвіть роблять приправу, яку додають у їжу.

  У медицині як лікарську сировину використовують плоди. Саме в насінні міститься група активних рослинних сполук - силімарин, яка має антиоксидантні, противірусні та протизапальні властивості.

На прилавках аптек можна зустріти екстракти розторопші, пігулки, сиропи, чаї, масло розторопші. Люди переважно використовують добавку для лікування захворювань печінки. Купити якісні добавки для печінки на основі розторопші або силімарин за низькою ціною та від перевірених американських виробників у нашому інтернет-магазині BioMax. Щоб ознайомитися з асортиментом переходьте за посиланням.

Корисні властивості

Розторопша вже тисячі років відома своїми корисними властивостями. Силімарин, отриманий з рослини розторопші, століттями використовувався як натуральний засіб, для лікування захворювань печінки та жовчного міхура, стимулювання вироблення грудного молока та роботи шлунково-кишкового тракту.

 

А тепер давайте детальніше розглянемо, як діє і в чому власне користь розторопші.

◉Розторопша для печінки: Перше, за що цінується розторопша так це невід'ємна користь для печінки. Вона є найбільш добре вивченою рослиною для лікування захворювань печінки та використовується як додаткова терапія людьми з такими станами як алкогольна хвороба печінки, гострого та хронічного вірусного гепатиту та захворювань печінки, викликаних токсинами.

 

 ◉ Сильний антиоксидант: Силімарин діє як антиоксидант, зменшуючи утворення вільних радикалів і може діяти як блокатор токсинів. Завдяки цьому зменшується окислювальний стрес і, як наслідок, цитотоксичність, тим самим захищаючи інтактні клітини печінки або клітини, які ще не були незворотно пошкоджені.

 

При діабеті: Було виявлено, що одна з сполук у розторопші може діяти аналогічно деяким діабетичним лікам, допомагаючи покращити чутливість до інсуліну та знизити рівень цукру в крові. Також рослина корисна за рахунок своїх антиоксидантних та протизапальних ефектів, які можуть знижувати ризики ниркової недостатності та інших ускладнень, спричинених хворобою.

 

 Підтримує імунну систему: Розторопша може допомогти зміцнити імунітет людини. Це може допомогти організму боротися з інфекцією, а також зменшити хронічне запалення, спричинене імунною системою. Декілька досліджень показали, що розторопша має імуномодулюючу дію. Він також пригнічував надактивну імунну систему, щоб придушити хронічне запалення, пов'язане з такими станами, як астма та алергічний риніт.

 

◉ Збільшує вироблення грудного молока: Одним з відомих ефектів розторопші є те, що вона може збільшити вироблення грудного молока у матерів-годувальниць. Вважається, що він працює, виробляючи більше гормону пролактину, що виробляє молоко.

 

Допомагає в боротьбі з акне та іншими шкірними захворюваннями: Завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям розторопша може бути корисною добавкою для людей з акне. Дослідники виявили, що розторопша має антиоксидантну та омолоджуючу дію на клітини шкіри людини в лабораторних умовах.

Розторопша протипоказання:

 

Розторопша вважається безпечною, але в окремих випадках прийом розторопші може викликати:

  • проносний ефект
  • нудота
  • печія
  • розлад шлунку
  • легка алергічна реакція при високих дозах

 

Деяким людям рекомендується бути обережними при прийомі розторопші. До них відносяться:

  • Вагітні жінки: немає даних про його безпеку для вагітних жінок, тому їм зазвичай рекомендується уникати цієї добавки.
  • Ті, у кого алергія на рослину: розторопша плямиста може викликати алергічну реакцію у людей, які страждають на алергію на рослини сімейства складноцвітих (амброзію, ромашку, нігтики, хризантеми)
  • Люди з діабетом: ефект розторопші, що знижує рівень цукру в крові, може спричинити людей з діабетом ризику низького рівня цукру в крові.
  • Жінкам, у яких діагностовано ендометріоз, міома матки, рак молочної залози, матки чи яєчників. Розторопша може мати естрогенні ефекти, які можуть погіршити гормоночутливі стани.

Рекомендоване дозування. Скільки приймати?

Стандартної дози розторопші не існує, тому краще приймати дозування, вказане на упаковці або за призначенням лікаря.

Добавки розторопші зазвичай продаються як капсул, але також доступні як таблеток, чайних пакетиків і пероральних настойок. Дози варіюються від 175 до 1000 міліграмів.

Ви також можете придбати добавки розторопші та силімарину в потрібному дозуванні онлайн, у нашому магазині.

 

 

Порівняльна таблиця препаратів:

 

Виробник

Дозування на 1 капсулу 

Форма випуску

додаткові компоненти

Silymarin, Now Foods

300 мг

вег. капсула

корінь кульбаби, артишок

Milk Thistle Herb Extract, Solgar

175 мг

вег. капсула

відсутні

Silymarin, Life Extension

100 мг

вег. капсула

комплекс цитрусових біофлавоноїдів з апельсину.

Silymarin, Pure Encapsulations

250 мг

капсула

відсутні

Silymarin Complex, California Gold Nutrition

300 мг

вег. капсула

корінь кульбаби, артишок, куркума, імбир, плодів чорного перцю

Milk Thistle, Jarrow Formulas

150 мг

вег. капсула

відсутні