Вітамін К - необхідна поживна речовина для нашого організму. Він зміцнює кістки, сприяє виробленню кальцію та інших «будівельних матеріалів» організму.

Вперше вітамін К було виділено з люцерни у 1939 році в лабораторії швейцарського вченого Каррера, його назвали філлохіноном. У тому ж році американські біохіміки Бінклей і Дойзі отримали з риби, що гниє, борошно речовина з антигеморагічним дією, але з іншими властивостями, ніж препарат, виділений з люцерни. Ця речовина отримала назву вітамін К2, на відміну від вітаміну із люцерни, названого вітаміном К1.

Дві основні форми вітаміну К:
  •  Вітамін K1 (філлохінон): міститься в рослинній їжі (броколі, зелені листові види салату, кріп, петрушка, кінза, тархун, зелений базилік, шпинат, усі білі та зелені види капусти, зелені помідори, кропива тощо)
  •  Вітамін K2 (менахінон): міститься в продуктах тваринного походження та ферментованих продуктах. В основному це молочні продукти та продукти тваринного походження, наприклад, субпродукти: печінка та нирки, яйця, сири, кефір, сметана, соя, м'ясо: яловичина, телятина, свинина, курка, риба (лосось, камбала, морський окунь). Також бактерії у шлунково-кишковому тракті природним чином виробляють вітамін.

Сам К2 також має різні форми. Зараз науці відомо 9 версій хімічної будови менахінона, вони пронумеровані від МК-4 до МК-13. Їхній вплив на організм ідентичний, однак вони можуть відрізнятися за ступенем засвоюваності, а також складністю виділення з продуктів харчування. У біологічно активних добавках використовуються 2 форми:

  • MK-4; міститься в продуктах тваринного походження, таких як печінка, жир, яєчний жовток та сир.
  • MK-7; утворюється в результаті бактеріального бродіння і міститься в ферментованих продуктах, таких як натто, місо та квашена капуста. Він також виробляється кишковими бактеріями

Обидві ці форми, безумовно, приносять користь організму, і відрізняються одна від одної лише кількістю ізопреноїдних ланок у боковому ланцюзі. Оскільки вітамін MK 7 має більше ланок, він довше залишається активним, ніж форма MK4.

Які функції виконує вітамін К.

  1. Вітамін К підтримує здоров'я кісток, покращує їх щільність та знижує ризик переломів. Вітамін відіграє центральну роль у метаболізмі кальцію – основного мінералу, що міститься у ваших кістках та зубах.

  2. Вітамін К необхідний для вироблення протромбіну, білка та фактора згортання, який є важливим для згортання крові. Нормальне згортання крові є важливим фактором здоров'я людини.

  3. Вітамін К допомагає, запобігаючи відкладенню кальцію в артеріях, запобігаючи мінералізації, при якій мінерали накопичуються в артеріях. Це дозволяє серцю вільно перекачувати кров по тілу.

  4. Допомагає у запобіганні втраті кісткової маси у постменопаузі.
  5. Вітамін К грає дуже важливу роль у процесі обміну речовин.

Чому вітамін Д потрібно пити разом із К?

Вітамін D і вітамін K - незамінні жиророзчинні поживні речовини

Вітамін D, який часто називають «сонячним вітаміном», багатий жирною рибою та риб'ячим жиром, але він також виробляється вашою шкірою, під сонячним світлом. Одна з основних функцій вітаміну D – сприяти засвоєнню кальцію та підтримувати адекватний рівень кальцію в крові. Дефіцит вітаміну може призвести до втрати кісткової тканини. Однак вітамін D не повністю контролює, куди у нашому організмі потрапляє кальцій. Ось де набуває чинності вітамін К.

Коли справа доходить до метаболізму кальцію, вітаміни D і K працюють разом. Обидва відіграють важливі ролі.

Вітамін К регулює вміст кальцію в організмі як мінімум двома способами:

  • Сприяє кальцифікації кісток: вітамін К активує остеокальцин, білок, який сприяє накопиченню кальцію в кістках і зубах.
  • Зменшує кальцифікацію м'яких тканин: вітамін К активує матричний білок GLA, який запобігає накопиченню кальцію в м'яких тканинах, таких як нирки та кровоносні судини.

Одним словом, велика кількість вітаміну D може спричинити кальцифікацію кровоносних судин, а вітамін K може допомогти запобігти цьому. Ось чому рекомендується приймати Д3 та вітамін К разом. Купити якісну добавку Вітаміну Д3 та К2 за низькою ціною в інтернет-магазині BioMax. У магазині представлені тільки американські виробники, ознайомитися з продукцією ви можете, перейшовши за цим посиланням.

Скільки потрібно приймати на добу?

Вік

ЧОЛОВІКИ

ЖІНКИ

0-6 місяців

2,0 мкг

2,0 мкг

7-12 місяців

2,5 мкг

2,5 мкг

1-3 роки

30 мкг

30 мкг

4-8 років

55 мкг

55 мкг

9-13 років

60 мкг

60 мкг

14-18 років

75 мкг

75 мкг

19 + років

120 мкг

90 мкг

 

Вітамін К може взаємодіяти з декількома поширеними ліками, включаючи антикоагулянти, протисудомні препарати, антибіотики, препарати для зниження рівня холестерину та препарати для схуднення. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем!