Кількість
|
Вартість
|
||
|
Наши очі - складні органи, яким для правильного функціонування потрібно безліч різних вітамінів і поживних речовин. Деякі вітаміни необхідні для підтримки хорошого здоров'я очей. Багато з них є потужними антиоксидантами, які захищають очі і інші частини тіла від окисного пошкодження і запалення.
Основні вітаміни і поживні речовини, які допомагають підтримувати здоров'я очей:
-
Вітамін А і бета-каротин
Вітамін А відіграє вирішальну роль в зорі, підтримуючи чистоту рогівки, яка є зовнішньою оболонкою вашого очі. Цей вітамін також є компонентом родопсина, білка в ваших очах, який дозволяє вам бачити в умовах низької освітленості. Дефіцит вітаміну А рідко зустрічається в розвинених країнах, але якщо його не усунути, це може привести до серйозного захворювання, званого ксерофтальмія.
Ксерофтальмія - прогресуюче захворювання очей, яке починається з курячої сліпоти. Якщо дефіцит вітаміну А не зникне, слізні протоки і очі можуть висохнути. Зрештою, ваша рогівка розм'якшується, що призводить до незворотної сліпоти.
Бета-каротин є основним джерелом вітаміну А в раціоні людини. Бета-каротин - це тип рослинного пігменту, званий каротиноїдом, який міститься в багатьох яскравих фруктах і овочах. Коли людина споживає каротиноїди, його організм перетворює пігменти в вітамін А.
-
Вітамін Е
Вважається, що багато захворювань очей пов'язані з окислювальним стресом, який являє собою дисбаланс між антиоксидантами і вільними радикалами в вашому організмі.
Вітамін Е - потужний антиоксидант, який допомагає захистити ваші клітини, в тому числі клітини очі, від пошкодження вільними радикалами, які є шкідливими і нестабільними молекулами. Крім того, деякі дослідження показують, що дієта з високим вмістом вітаміну Е може допомогти запобігти віковій катаракту. Однак необхідні додаткові дослідження, оскільки деякі дослідження не показують зв'язку між вітаміном Е і цим станом.
-
Вітамін С
Вітамін С - ще один потужний антиоксидант, який допомагає захистити від окисного ушкодження. Крім того, вітамін С необхідний для вироблення колагену, білка, який забезпечує структуру вашого очі, особливо в рогівці і склери. Кілька спостережних досліджень показують, що вітамін С може допомогти знизити ризик розвитку катаракти, стану, при якому ваш очей стає каламутним і погіршує зір.
-
Вітаміни B6, B9 і B12.
Дослідники також вивчили вплив декількох вітамінів групи B на здоров'я очей, зокрема, вітамінів B6, B9 і B12. Ця комбінація вітамінів може знизити рівень гомоцистеїну, білка у вашому організмі, який може бути пов'язаний із запаленням і підвищеним ризиком розвитку AMD (AMD - це дегенеративне захворювання очей, яке впливає на зір.)
-
Рибофлавін
Ще один вітамін B, для здоров'я очей, - це рибофлавін (вітамін B2). Як антиоксидант, рибофлавін може знизити окислювальний стрес в організмі, в тому числі в очах. Зокрема, вчені вивчають здатність рибофлавіну запобігати катаракту, оскільки тривалий дефіцит рибофлавіну може призвести до цього стану. Цікаво, що багато людей з катарактою також відчувають дефіцит цього антиоксиданту.
-
Лютеїн і зеаксантин
Лютеїн і зеаксантин є частиною сімейства каротиноїдів, групи корисних сполук, синтезованих рослинами. Обидва цих каротиноїда можна знайти в жовтій плямі і сітківці наших очей, де вони допомагають відфільтрувати потенційно небезпечне синє світло, тим самим захищаючи ваші очі від пошкоджень. Кілька досліджень показують, що ці рослинні сполуки можуть запобігти катаракті і запобігати або сповільнювати прогресування AMD.
Рандомізоване контрольоване дослідження показало потенційні переваги лютеїну для людей з катарактою. За два роки у тих, хто приймав добавки, що містять 15 мг лютеїну три рази в тиждень, покращився зір.
-
Омега-3 жирні кислоти.
Омега-3 жирні кислоти - це різновид поліненасичених жирів. Клітинні мембрани сітківки містять високу концентрацію DHA, особливого типу омега-3. Крім допомоги в формуванні клітин ока, омега-3 жири володіють протизапальними властивостями, які можуть грати роль в запобіганні діабетичної ретинопатії (ДР). Жирні кислоти омега-3 також можуть принести користь людям з синдромом сухого ока, допомагаючи їм виробляти більше сліз. При цьому стані відсутність сліз викликає сухість, дискомфорт і іноді нечіткий зір.
-
Чорниця
Чорниця - це унікальне профілактичний засіб. Його рекомендують використовувати при відшаруванні тканин сітківки, а також при порушеному кровообігу в ній. Користь також в тому, що її компоненти значно покращують кровообіг очних яблук. Це, в свою чергу, дозволяє доставити до них більше кисню і різних корисних компонентів.
Особливу увагу слід приділити антоцианам, які є основними компонентами, здатними впливати на стан світлочутливих клітин. Завдяки таким структурам виробляється потрібна кількість пігменту родопсину, який і впливає на здатність сітківки розрізняти різні кольори і відтінки. Також антоціани покращують кровообіг і запобігають утворенню згустків крові всередині судин. Це добре впливає на роботу очей, а також дозволяє запобігти таким захворюванням, як інсульт або інфаркт.
Висновок
Дослідження показують, що певні вітаміни і поживні речовини можуть допомогти запобігти або уповільнити прогресування ряду різних захворювань очей.
Добавки можуть бути корисні, якщо ви підозрюєте, що у вашому раціоні бракує будь-якого з цих вітамінів.