Кількість
|
Вартість
|
||
|
Журавлина - популярний суперпродукт. Завдяки своїм корисним властивостям журавлина знайшла широке застосування при лікуванні різних захворювань. Вона може позитивно впливати як на певні органи і системи, так і поліпшити роботу всього організму в цілому.
Журавлина - багате джерело ряду вітамінів і мінералів, особливо вітаміну С.
- Вітамін С: Також відомий як аскорбінова кислота, вітамін С є одним з основних антиоксидантів журавлини. Це важливо для підтримки шкіри, м'язів і кісток.
- Марганець: Марганець, що міститься в більшості продуктів, необхідний для росту, обміну речовин і антиоксидантної системи вашого організму.
- Вітамін E: Незамінний жиророзчинний антиоксидант.
- Вітамін К1. Вітамін K1, також відомий як филлохинон, необхідний для згортання крові.
- Мідь. Недостатнє споживання міді може мати несприятливі наслідки для здоров'я серця.
Журавлина дуже багата біологічно активними рослинними з'єднаннями і антиоксидантами, особливо на поліфеноли флавоноїдів.
- Кверцетин. Найпоширеніший поліфенол-антиоксидант в журавлині. Фактично, журавлина є одним з основних фруктових джерел кверцетину.
- Мирицетин. Мирицетин, що є основним антиоксидантну поліфенолом журавлини, може мати ряд корисних для здоров'я ефектів.
- Пеонідін. Поряд з ціанідом пеонідін відповідає за насичений червоний колір журавлини і деякі з їхніх наслідків для здоров'я. Журавлина - один з найбагатших дієтичних джерел пеонідін.
- Урсолова кислота. Концентрована в шкірі урсолова кислота являє собою тритерпенові сполуки. Це інгредієнт багатьох традиційних лікарських трав і має сильну протизапальну дію.
- Проантоціанідіни А-типу. Ці поліфеноли, також звані конденсованими танинами, вважаються ефективними проти ІМП.
Деякі люди використовували журавлину для лікування захворювань сечового міхура і нирок, в той час як інші використовують її для лікування поганого апетиту, захворювань шлунка, захворювань крові і цинги.
У наш час до переваг журавлини можна віднести наступне:
Профілактика інфекцій сечовивідних шляхів:
ІМШ є одними з найпоширеніших бактеріальних інфекцій, особливо серед жінок. Найчастіше вони викликаються кишковою бактерією Escherichia coli (E. coli), яка прикріплюється до внутрішньої поверхні сечового міхура і сечовивідних шляхів.
Журавлина містить унікальні фітонутрієнти, відомі як проантоціанідіни А-типу або конденсовані таніни.
Проантоціанідіни A-типу запобігають прикріплення кишкової палички до слизової оболонки сечового міхура і сечовивідних шляхів, що робить журавлину потенційної профілактичним заходом проти ІМШ.
Фактично, журавлина - один з найбагатших фруктових джерел Проантоцианидина, особливо A-типу.
Зниження ризику серцево-судинних захворювань:
Деякі дані свідчать про те, що поліфеноли, що містяться в журавлині, можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ). Було виявлено, що додавання журавлини в раціон може допомогти людині впоратися з декількома факторами ризику серцево-судинних захворювань. До них відносяться систолічний артеріальний тиск, тобто артеріальний тиск під час скорочення серцевого м'яза.
Огляд також показав, що добавка журавлини допомагає знизити індекс маси тіла (ІМТ) і підвищити рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ) або «хорошого» холестерину.
Безпека і побічні ефекти
Журавлина і продукти з журавлини зазвичай безпечні для більшості людей, якщо їх вживати в помірних кількостях.
Однак надмірне вживання може викликати розлад шлунка і діарею, а також може збільшити ризик утворення каменів в нирках у схильних людей.
Журавлина - особливо концентрований екстракт журавлини - може містити високий рівень оксалатів. З цієї причини вони вважаються чинником ризику утворення каменів в нирках при вживанні у великих кількостях. Більшість каменів в нирках складаються з оксалату кальцію, тому надмірна кількість оксалату в сечі є одним з основних факторів ризику.