Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інфекції сечовивідних шляхів (ІМП) - один з найбільш поширених типів бактеріальних інфекцій у всьому світі. За оцінками, щорічно більше 150 мільйонів чоловік захворюють ІМП.
E. coli - це найбільш поширений тип бактерій, що викликають ІМП, хоча іноді можуть бути замішані й інші типи інфекційних бактерій.
Будь-яка людина може захворіти ІМП, але у жінок в 30 разів більше шансів захворіти, ніж у чоловіків. Приблизно 40% жінок в якийсь момент свого життя зазнають ІМП.
ІМП може вражати будь-яку частину сечовидільної системи, включаючи уретру, сечовий міхур, сечоводи і нирки, але зазвичай вона починається в органах нижніх сечовивідних шляхів, сечового міхура і уретри.
Загальні симптоми, пов'язані з ІМП, включають:
- печіння при сечовипусканні
- часті і сильні позиви до сечовипускання
- каламутна, темна або кривава сеча
- лихоманка або втома
- біль в тазу, внизу живота або спині
ІМП можна лікувати антибіотиками, але рецидиви інфекції дуже поширені. Більш того, надмірне використання антибіотиків може мати довгострокові негативні наслідки, такі як пошкодження нормальних, здорових бактерій в сечовивідних шляхах і, можливо, сприяти розвитку стійких до антибіотиків штамів бактерій. Якщо ви підозрюєте, що у вас ІМП, важливо якомога швидше проконсультуватися з лікарем. Те, що може початися як легка інфекція, може швидко стати серйозним і потенційно смертельним, якщо не лікувати занадто довго.
Натуральні добавки, які можуть допомогти запобігти і лікувати легкі ІМП:
-
D-маноза
D-маноза - це тип простого цукру, який часто використовується для профілактики і лікування легких ІМП.
Він природним чином зустрічається в різних продуктах харчування, включаючи журавлину, яблука і апельсини, але зазвичай вживається у вигляді порошку або таблеток при використанні в якості терапії ІМП.
Про те, як діє D-маноза, відомо небагато, але багато експертів вважають, що вона пригнічує здатність певних інфекційних бактерій прикріплюватися до клітин сечовивідних шляхів, полегшуючи їх виведення, перш ніж вони можуть викликати у вас захворювання.
В одному дослідженні, порівнювалася ефективність щоденної 2-грамової дози D-манози і звичайного антибіотика, використовуваного для запобігання рецидиву ІМП. Через 6 місяців результати показали, що D-маноза настільки ж ефективна, як і антибіотик, в запобіганні рецидивів ІМП і пов'язана з меншою кількістю побічних ефектів.
Для більшості людей прийом D-манози не представляє серйозного ризику для здоров'я. Найбільш частим побічним ефектом є легка діарея. Однак, оскільки D-маноза є різновидом цукру, вона може не підходити для людей, у яких є проблеми з регулюванням рівня цукру в крові.
В даний час недостатньо даних, щоб встановити ідеальну дозу D-манози, але більшість доступних досліджень безпечно тестували дози 1,5-2 грами до 3 разів на день.
-
Журавлина
Продукти з журавлини, включаючи соки і екстракти, є одними з найбільш популярних натуральних і альтернативних методів лікування інфекції сечовивідних шляхів. Журавлина містить широкий спектр хімічних сполук, таких як D-маноза, гиппуровая кислота і антоціани, які можуть грати роль в обмеженні здатності інфекційних бактерій прилипати до сечовивідних шляхах, тим самим перешкоджаючи їх зростанню і здатності викликати інфекцію.
Журавлинний сік і харчові добавки безпечні для більшості людей, але можуть викликати розлад шлунка. Крім того, тривале вживання може збільшити ризик розвитку каменів в нирках.
-
Ува звичайна (лист мучниці)
Ува звичайна - також відома як Arctostaphylos uva ursi або лист мучниці - це лікувальний засіб від ІМП, яке століттями використовувалося в практиці традиційної та народної медицини. Арбутин є основним з'єднанням, що володіє лікувальним потенціалом uva ursi щодо ІМП, завдяки його антибактеріальній дії на кишкову паличку - одну з найбільш частих причин ІМП.
Доступні дослідження показують, що мучниця звичайна відносно безпечна при добових дозах 200-840 мг похідних гідрохінону в перерахунку на безводний арбутин.
Однак його довгострокова безпека не встановлена, і його не слід приймати довше 1-2 тижнів за раз через потенційного ризику пошкодження печінки і нирок
-
Зелений чай.
Зелений чай отримують з листя рослини, відомого як Camellia sinensis. Він століттями використовувався через свого широкого фармакологічного потенціалу в різних практиках традиційної медицини.
Зелений чай містить багатий запас рослинних сполук, які називаються поліфенолами, які, як відомо, мають сильну антимікробну і протизапальну дію.
Епігаллокатехін (EGC), що входить до складу зеленого чаю, продемонстрував сильні антибактеріальні ефекти проти штамів E. coli, що викликають ІМП, в дослідженнях в пробірках
-
Ромашковий чай.
Ромашковий чай використовується в лікувальних травах для лікування широкого спектру фізичних недуг, включаючи ІМП.
Як і петрушка, ромашка має слабку мочегінну дію і містить рослинні сполуки, що володіють протизапальними і антибактеріальними властивостями. Вважається, що ці функції допомагають зменшити запалення, придушити зростання бактерій і очистити сечовивідні шляхи від інфекційних бактерій, але необхідні додаткові дослідження.
-
Чай з петрушки.
Петрушка має м'яку сечогінну дію, яка, як передбачається, допомагає вивести бактерії, що викликають ІМП, з сечовивідних шляхів.
У двох звітах було виявлено, що комбінація чаю з петрушки, часнику та екстракту журавлини запобігає рецидив ІМП у жінок з хронічними ІМП. Однак необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи можна відтворити ці результати в більших групах.