Кількість
|
Вартість
|
||
|
Задовго до сучасної медицини стародавні греки використовували різні спеції і трави для їх цілющих властивостей. Гіппократ (460-377 рр. до н.е.) використовував шафран, корицю, чебрець, коріандр та інші рослини в якості лікарських засобів, багато з яких люди до сих пір використовують в якості комплексних засобів від лихоманки, болів і інших недуг.
Куркума
Куркума, яку іноді називають куркуміном, є однією з найпопулярніших спецій, використовуваних сьогодні для приготування їжі і користі для здоров'я. Лабораторні дослідження показали, що куркума володіє деякими протизапальними, антиоксидантними, антибактеріальними, противірусними та протипаразитарними властивостями. Куркума найбільш ефективна завдяки своїм протизапальним і антиоксидантним властивостям. Куркума є антиоксидантом і протизапальним засобом, що розривають ланцюги, покращує окислювальний стрес з його здатністю вловлювати токсичні вільні радикали в організмі.
Завдяки високому вмісту антиоксидантів куркума знижує ризик утворення вільних радикалів і знижує вплив стресу на організм.
Імбир
Люди використовували імбир протягом тисяч років як засіб від нудоти і шлунково-кишкових захворювань. Сьогодні люди в основному використовують корінь імбиру в якості спеції або в якості добавки для лікування проблем з травленням.
Імбир, близький до куркуми, також містить: протизапальні властивості і дуже високий рівень загальних антиоксидантів. Тільки гранати і деякі види ягід містять більше. Як засіб проти нудоти, кілька контрольованих досліджень довели, що імбир ефективний як протиблювотний засіб. Люди можуть використовувати його при морської хвороби, закачуванні і ранковому нездужанні. Деякі дослідження продемонстрували, що імбир може мати протиракову дію. Багато в чому це пов'язано з високим рівнем антиоксидантів імбиру. Він також може уповільнювати відтворення клітин, змушувати клітини перестати ділитися і зупиняти певні білки-активатори і сигнальні шляхи, які сприяють розвитку раку.
Кмин
Кмин - популярна кулінарна спеція, яка використовується через його ароматичних ефектів. Дослідження показати, що він також корисний для схуднення, зниження рівня холестерину, зняття стресу і багато чого іншого. Він також має високий антиоксидантний потенціал. Кмин має протидіабетичну дією. Група з 80 осіб приймала аюрведичний препарат, що містить кмин, протягом 24 тижнів, і у них значно знизився рівень цукру в крові після прийому їжі.
М'ята перцева
М'ята перцева - надзвичайно популярна трава, яка зазвичай використовується в якості ароматизатора, родом з Європи та Азії. У цих регіонах люди використовували її до появи сучасної медицини через її охолоджуючу дію, антибактеріальних властивостей і поліпшення здоров'я травної системи.
Дослідження показують, що як комплексне засіб м'ята також ефективна для поліпшення здоров'я серцево-судинної системи (серце) і легких, діючи як бронходилататор. Бронходилататори розширюють дихальні шляхи (бронхіоли) в легенях. Вдихаючи запах перцевої м'яти, людина також збільшує свою носову повітряну силу, в свою чергу, поставляючи більше повітря в легені.
Крім того, деякі дослідження також показують, що м'ята перцева є ефективним розслаблюючим засобом для м'язів завдяки більш холодному тілу з'єднанню ментолу, тому ментол часто є активним інгредієнтом мазей і кремів, що знімають м'язовий біль.
Ехінацея
Ехінацея, є добавкою, яка найбільш відома тим, що націлена на імунну систему і допомагає запобігти застуді. Хоча дослідження ще не довели, що ця рослина може боротися з вірусами, багато хто використовує ехінацею для лікування захворювань. Такі як:
- застуда
- інфекції верхніх дихальних шляхів
- бронхіт
- грип
- запалення
- вушні інфекції
- вагініт
- дріжджові інфекції
Кориця
Стародавні цивілізації використовували корицю з 2800 до н.е. для помазання, бальзамування і лікування недуг. Хоча кориця не так широко використовується через своїх терапевтичних властивостей, як це було тисячі років тому, вона як і раніше забезпечує безліч переваг для здоров'я як протимікробний, антиоксидантну, протизапальну, протидіабетичний і антиканцерогенну засіб. Кориця може знизити рівень цукру в крові. Його роль в регулюванні глюкози в організмі була запропонована в багатьох невеликих рандомізованих контрольних випробуваннях, хоча результати не були достатньо значними, щоб бути переконливими.
Кориця також покращує когнітивні функції, і дослідники спробували визначити, чи може ця спеція бути ефективним засобом лікування хвороби Альцгеймера. Зокрема, вчені вивчили CEppt (екстракт кори кориці), щоб з'ясувати, чи може він допомогти запобігти прогресуванню симптомів хвороби Альцгеймера.
Орегано
Ще одна трава, широко поширена в середземноморській дієті, - орегано, який багато хто використовує не тільки як підсилювач смаку їжі, але і як ароматичне масло і добавку. Антиоксиданти трави сприяють її сильному смаку і запаху, а також можуть надавати переваги. Такі як:
- зміцнення імунної системи проти інфекцій
- зменшення запалення
- регулювання рівня цукру в крові
- поліпшення інсулінорезистентності
- полегшення симптомів сечовивідних шляхів і менструальних спазмів
Орегано як самостійну рослину не може дати таких результатів в поодинці. Але люди можуть використовувати його через його антиоксидантних властивостей, які корисні при багатьох станах здоров'я.
Часник
Часник використовується у всьому світі в кулінарії завдяки своїм цілющим властивостям. Було показано, що сполуки, виділені з часнику, володіють антибактеріальними, кардіо захисними, протираковими і протизапальними властивостями. FDA вважає часник безпечним. Але він може збільшити ризик кровотечі і не повинен використовуватися з варфарином, розріджують кров. З тієї ж причини не можна приймати велику кількість перед стоматологічними процедурами або операцією.
Гінкго
Екстракт листя гінкго використовувався для лікування різних станів, таких як астма, бронхіт, втома і шум у вухах. Він також використовується для поліпшення пам'яті і запобігання деменції та інших захворювань головного мозку. Слід використовувати тільки екстракт з листя. Насіння містить токсин гінкго. Цей токсин може викликати судоми і, в великих кількостях. Оскільки деяка інформація передбачає, що гінкго може збільшити ризик кровотечі, його не слід використовувати з нестероїдними протизапальними препаратами, антикоагулянтами, протисудомними препаратами або трициклічнимиантидепресантами.
Розторопша плямиста
Розторопша використовується для лікування захворювань печінки і підвищеного рівня холестерину, а також для зменшення росту ракових клітин. Розторопша плямиста - це рослина, яка виникла в Середземноморському регіоні. За останні кілька тисяч років вона використовувався при багатьох різних захворюваннях, особливо при проблемах з печінкою.
Звіробій
Звіробій використовується як антидепресант. Дослідження показали, що він надає невеликий вплив на депресію від легкого до помірного протягом приблизно 12 тижнів. Побічним ефектом є чутливість до світла, але це зазначається тільки у людей, які приймають великі дози трави. Було показано, що звіробій викликає небезпечні і, можливо, смертельні взаємодії з зазвичай використовуваними ліками. Перед вживанням цієї трави дуже важливо завжди проконсультуватися з лікарем.
Кульбаба
Кульбаба вважається природним м'яким сечогінним засобом, яка може допомогти при лікуванні поганого травлення, захворювань печінки і високого кров'яного тиску. Корінь кульбаби також може поліпшити шлунково-кишкові розлади, а також функцію печінки і жовчного міхура. Можна використовувати будь-яку частину кульбаби - листя, квіти, коріння і навіть стебла - як ліки.
Багаторічна рослина сімейства бобових, батьківщиною якого вважається Китай, має високу поживну цінність, в зв'язку з чим часто застосовується при розладах травлення. До складу рослини входять ізофлавони і флавони (речовини, що регулюють гормональну активність у жінок), сапоніни (речовини, що блокують поглинання холестерину) і хлорофіл, який сприяє очищенню всього організму. Також люцерна містить мінерали (залізо, цинк, калій, кальцій) і кислоти (лимонна, яблучна, аскорбінова, фумарова, щавлева).
Родіола
Або як ще називають цю рослину - рожева троянда використовується для поліпшення настрою, підвищення життєвої сили, балансу і тонізації тіла, зниження стресу, депресії. Дослідження пацієнтів показують, що родіола покращує психічний і фізичний стан і зменшує втому і знімає стрес. Зміцнення імунної системи є основною функцією цієї трави, а також покращує роботу дітородних органів у жінок.
Трава Ашваганда, також відома як індійський женьшень, дуже ефективна при лікуванні психосоматичних захворювань, стимулює роботу імунітету, а також сприяє організму адаптуватися до різних зовнішніх несприятливих умов. Ця трава діє як потужний антиоксидант, який може нейтралізувати дію вільних радикалів. Ашваганда знижує рівень гормону стресу і усуває відчуття втоми. Крім того, трава вирішує проблеми, пов'язані з безсонням, покращує настрій і підвищує самооцінку. Вона лікує багато інших захворювань, таких як: артрит, гіпертонія, діабет. Ашваганда захищає нейрони мозку і допомагає відновити зв'язки між ними.