Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ягоди асаї - це круглі плоди розміром 2,5 см, які ростуть на пальмах асаї в тропічних лісах Центральної і Південної Америки. У них темно-фіолетова шкірка і жовта м'якоть, що оточує велике насіння.
Оскільки вони містять кісточки, такі як абрикоси і маслини, технічно це не ягода, а костянка. Проте, їх зазвичай називають ягодами.
Ягоди асаї багаті жирними кислотами, особливо олеїновою, пальмітиновою і лінолевою кислотами.
Хоча ягоди містять дуже мало загального білка, вони містять 19 амінокислот, а також кілька стеринів, включаючи кампестерін, стигмастерин і бета-ситостерин. Фітохімічні речовини в ягодах асаї включають в основному антоціани і проантоціанідіни.
Згідно венесуельському дослідженню, ягоди асаї також містять деякі інші мікроелементи, включаючи хром, цинк, залізо, мідь, марганець, магній, калій і фосфор
Ягоди асаї містять більше антиоксидантів, ніж інші зазвичай вживаються в їжу ягоди. Вони також багаті клітковиною і корисними для серця жирами. Антиоксидантну дію ягід асаї в значній мірі пов'язано з фенольними сполуками.
Вважається, що антиоксиданти в організмі допомагають захистити від різних захворювань, оскільки вони можуть нейтралізувати окисне пошкодження, викликане факторами навколишнього середовища, такими як забруднення.