Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мелатонін - це хімічна речовина, яка ваш мозок виробляє, коли на вулиці темніє. Він відомий як гормон сну, тому що говорить вам, коли лягати спати, а коли прокидатися. Ви також можете купити добавки мелатоніну практично в будь-якому продуктовому магазині або аптеці. Дослідження показують, що добавки безпечні і мають менше побічних ефектів, ніж багато снодійні, що відпускаються за рецептом.
Мелатонін працює разом з циркадних ритмів вашого тіла.
Простіше кажучи, циркадний ритм - це внутрішній годинник вашого тіла. Він дозволяє дізнатися, коли пора:
- спати
- прокидатися
- їсти
Мелатонін також допомагає регулювати температуру вашого тіла, артеріальний тиск і рівень деяких гормонів.
Рівень мелатоніну починає підвищуватися в вашому тілі, коли на вулиці темно, сигналізуючи вашому тілу, що пора спати. Він також зв'язується з рецепторами в організмі і допомагає розслабитися. Наприклад, мелатонін зв'язується з рецепторами в головному мозку, допомагаючи знизити нервову активність.
Він може знизити рівень дофаміну - гормону, який допомагає вам спати. Він також бере участь в деяких аспектах денного і нічного циклу ваших очей. І навпаки, світло модулює вироблення мелатоніну, що є одним із способів, яким ваше тіло знає, що пора прокидатися.
Оскільки мелатонін допомагає вашому організму підготуватися до сну, у людей, які не виробляють його в достатній кількості вночі, можуть виникнути проблеми з засипанням. Є багато факторів, які можуть викликати низький рівень мелатоніну в нічний час: стрес, куріння, занадто багато світла в нічний час (включаючи синє світло), нестача природного світла протягом дня, змінна робота і старіння - все це впливає на вироблення мелатоніну.
Крім того, він діє як антиоксидант, і деякі дослідження показали, що він може значно вплинути на багато стану здоров'я.
Дозування мелатоніну:
Якщо ви плануєте спробувати мелатонін, рекомендується почати з більш низьких доз.
Наприклад, почніть з 0,5 мг (500 мкг) або 1 мг за 30 хвилин до сну. Якщо це не допомагає вам заснути, спробуйте збільшити дозу до 3-5 мг.
Прийом великої кількості мелатоніну, швидше за все, не допоможе вам швидше заснути. Мета полягає в тому, щоб знайти найнижчу дозу, яка допоможе вам заснути.
Безпека і побічні ефекти:
Дослідження показують, що мелатонін безпечний і не викликає звикання як при короткостроковому, так і при довгостроковому застосуванні у дорослих.
Однак, оскільки довгострокові дослідження ефектів мелатоніну обмежуються дорослими, в даний час він не рекомендується для дітей і підлітків.
Деякі з найбільш часто зустрічаються побічних ефектів, пов'язаних з мелатонином, включають нудоту, головний біль, запаморочення і сонливість.
Мелатонін також може взаємодіяти з деякими ліками, включаючи антидепресанти, антикоагулянти і ліки від артеріального тиску.
Якщо ви приймаєте будь-які з цих ліків, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати мелатонін, щоб запобігти побічні ефекти.