Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кишківник людини складніше, ніж вважалося раніше, і має великий вплив на здоров'я всього тіла. Здоровий кишківник сприяє сильної імунної системи, здоров'ю серця, здоров'я мозку, поліпшенню настрою, здоровому сну і ефективному травленню, а також може допомогти запобігти деякі види захворювання.
Ви можете внести ряд змін в образ життя, щоб позитивно вплинути на здоров'я кишечника і загальний стан здоров'я.
7 речей, які ви можете зробити для здоров'я кишківника
1. Знизьте рівень стресу
Постійний високий рівень стресу негативно позначається на всьому тілі, включаючи кишківник. Деякі способи знизити стрес можуть включати медитацію, прогулянки, масаж, проведення часу з друзями або родиною, поширення ефірних масел, зниження споживання кофеїну, сміх, йога або домашня тварина.
2. Висипайтеся.
Недолік або недостатню якість сну може серйозно вплинути на здоров'я кишківника, що, в свою чергу, може посилити проблеми зі сном. Намагайтеся приділяти першочергову увагу тому, щоб спати не менше 7-8 годин на добу.
3. Їжте повільно.
Ретельне пережовування їжі і повільніший прийом можуть сприяти повному переварюванню і засвоєнню поживних речовин. Це може допомогти вам зменшити дискомфорт при травленні і зберегти здоров'я кишківника.
4. Уникайте зневоднення.
Було доведено, що вживання великої кількості води благотворно впливає на слизову оболонку кишечника, а також на баланс корисних бактерій в кишківнику. Підтримка зневоднення - простий спосіб зберегти здоров'я кишківника.
5. Прийміть пребіотик або пробіотик.
Додавання в раціон пребіотиків або прибутків може стати відмінним способом поліпшити здоров'я кишківника. Пребіотики забезпечують «їжу», призначену для стимулювання зростання корисних бактерій в кишківнику, в той час як пробіотики - це живі корисні бактерії. Людям з надмірною бактеріальним ростом, таким як СИБР, не слід приймати пробіотики.
Краще проконсультуватися зі своїм лікарем при виборі добавки з пробіотиками або пребіотики, щоб забезпечити максимальну користь для здоров'я.
6. Перевірте харчову непереносимість.
Якщо у вас є такі симптоми, як спазми, здуття живота, біль в животі, діарея, висип, нудота, втома і кислотний рефлюкс, можливо, ви страждаєте від харчової непереносимості. Ви можете спробувати виключити звичайні продукти, що викликають роздратування, щоб побачити, чи покращаться ваші симптоми. Якщо ви можете визначити їжу або продукти, які сприяють виникненню ваших симптомів, ви можете побачити позитивні зміни в своєму травленні, змінивши свої звички в їжі.
7. Змініть свій раціон.
Зменшення кількості споживаних оброблених продуктів з високим вмістом цукру і жиру може сприяти поліпшенню здоров'я кишківника. Крім того, вживання великої кількості рослинної їжі і нежирного білка може позитивно вплинути на роботу кишківника. Було доведено, що дієта з високим вмістом клітковини значно сприяє здоровому мікробів кишківника.