Пробіотик - це комбінація живих корисних бактерій і / або дріжджів, які природним чином мешкають в вашому тілі. Пробіотик складаються з корисних бактерій, які допомагають підтримувати здоров'я і працездатність вашого тіла. Ці корисні бактерії допомагають вам у багатьох відношеннях, в тому числі борються зі шкідливими бактеріями, коли їх занадто багато, допомагаючи вам почувати себе краще.
Пробіотик не слід плутати з пребіотиками, які представляють собою вуглеводи, часто харчові волокна, які допомагають живити корисні бактерії, що вже знаходяться в кишечнику.
Продукти, що містять як пребіотики, так і пробіотики, називаються синбіотики. Сінбіотічні продукти зазвичай поєднують в собі корисні бактерії і деяку їжу для бактерій (пребіотики), все в одній добавці.
Чим корисні пробіотики?
Ваш кишечник оцінює 100 трильйонів мікроорганізмів за даними Гарвардської медичної школи. Ваша суміш бактерій унікальна, як ваш відбиток пальця. Іноді хвороба або стрес можуть змінити баланс бактерій і викликати проблеми з травленням і інші проблеми.
Пробіотики працюють, змінюючи склад кишкових бактерій або метаболічну активність існуючих бактерій. Хороші бактерії витісняють погані в кишечнику. Це не дає шкідливим бактеріям розмножуватися і викликати інфекцію або запалення. Наприклад, занадто багато дріжджів в організмі може привести до дріжджовий інфекції, але добре збалансований біом кишечника буде утримувати дріжджі на більш низькому рівні.
Пробіотики можуть допомогти вашому травленню і дозволити вашому організму витягувати поживні речовини з їжі. Хороші бактерії також можуть виробляти ферменти або білки, які пригнічують або навіть вбивають шкідливі бактерії. Певні штами пробіотиків також стимулюють вашу імунну систему. Деякі бактерії необхідні для вироблення гормонів або вітамінів (наприклад, вітаміну К) і засвоєння поживних речовин. Розвиток діабету 1 типу у дітей може бути пов'язано із запаленням, пов'язаним з неадекватний біом кишкових бактерій.
Дослідження показують, що певні штами пробіотиків можуть:
- допомогти травленню
- запобігти діареї
- полегшити вагінальні інфекції
- запобігти аутоімунним захворюванням
- полегшити шкірні недуги
- боротися з інфекціями сечовивідних шляхів
Але пам'ятайте, що не всі однаково реагують на один і той же пробіотик!
Деякі лікарі радять використовувати пробіотики при прийомі антибіотиків для боротьби з певною інфекцією. Це тому, що антибіотики вбивають деякі корисні бактерії разом з шкідливими, що може викликати діарею. Пробіотики допомагають підтримувати або відновлювати здоровий баланс в кишечнику.
Загальні види пробіотиків
Найбільш часто вживані пробіотики - це штами двох основних видів. Ці види також є найбільш вивченими з прибутків:
Біфідобактерії: цей вид бактерій зазвичай використовується в харчових продуктах і добавках. Вважається, що вони:
- підтримують імунну систему
- обмежують зростання шкідливих бактерій в кишечнику
- допомагають розщеплювати лактозу на поживні речовини, які організм може використовувати
Лактобацили: цей вид бактерій виробляє лактазу, фермент, який розщеплює лактозу або молочний цукор. Ці бактерії також виробляють молочну кислоту. Молочна кислота допомагає контролювати популяцію шкідливих бактерій. Він також служить паливом для м'язів і збільшує засвоєння мінералів організмом.
Загальні штами пробіотиків
Штами прибутків - це генетичні підтипи видів. Кожен штам пробіотиків по-різному впливає на організм. Ви побачите назви пробіотичних штамів на етикетках харчових продуктів або добавок в поєднанні з назвою виду. Наприклад, Bifidobacteria або Lactobacillus види часто скорочено B. або L. і в поєднанні з індивідуальним назвою штаму, наприклад, ацидофільний. Це дає пробіотичний L. ацидофільний. Так назва буде відображатися на етикетках харчових продуктів або добавок.
Ось шість найпоширеніших штамів пробіотиків, які ви знайдете на етикетках харчових продуктів і добавок.
B. animalis: цей штам входить до складу йогуртів. Він допомагає травленню і бореться з харчовими бактеріями. Також вважається, що він зміцнює вашу імунну систему.
B. breve: цей штам мешкає в вашому травному тракті. Він бореться з бактеріями, що викликають інфекцію, або дріжджами. Він допомагає організму засвоювати живильні речовини за рахунок ферментації цукрів. Він також розщеплює рослинну клітковину, роблячи її засвоювання.
B. lactis: отримують з сирого молока. Це інгредієнт в дитячій пробіотичної суміші Nestle, яка називається Good Start Natural Cultures. Він також служить стартером для:
- пахта
- творога
- інших сирів
B. longum: цей штам мешкає в шлунково-кишковому тракті. Він допомагає розщеплювати вуглеводи, а також може бути антиоксидантом.
L. acidophilus: цей штам виявлений в тонкому кишечнику і в піхві. Він допомагає травленню і допомагає боротися з вагінальними бактеріями. Ви можете знайти його в йогурті і ферментованих соєвих продуктах, таких як місо.
L. reuteri: цей штам зустрічається в кишечнику і ротової порожнини. Одне дослідження показало, що він зменшує кількість бактерій в порожнині рота, що викликають карієс. Також вважається, що він допомагає травній системі.
Виробники пробіотиків вимірюють кількість бактерій в колонієутворюючих одиницях (КУО). Добавки можуть бути різними, деякі зазвичай мають мільярди КУО. Продукти з додаванням пробіотиків часто містять менше бактерій. Як правило, люди можуть приймати продукти з більш високим вмістом КУО при певних станах і продукти з низьким вмістом КУО для загального підтримки здоров'я.