Левова грива (Їжовик гребенчастий), науково відомий як Hericium erinaceus, але також відомий під іншими назвами, такими як бородатий зуб, японський ямабушітаке, помпон. Являє собою унікальний гриб з волокнистих світлим плодовим тілом, який, як випливає з назви, виглядає як левова грива.

Але цей гриб більше, ніж його незвичайний зовнішній вигляд. Гриб давно використовувана в традиційній китайській медицині для підтримки здоров'я мозку і нервової системи. Гриби левової гриви можна вживати в сирому, вареному, сушеному вигляді або заварювати у вигляді чаю. Їх екстракти часто використовуються в безрецептурних добавках для здоров'я.

Наукові дослідження показують, що левова грива містять біологічно активні речовини, які благотворно впливають на організм, особливо на мозок, серце і кишечник.

У цій статті ми поділимося прикладами того, як цей гриб підтримує ваше здоров'я.

Ось кілька переваг для здоров'я Їжовик гребенчатого:

  • Гриб забезпечує мозкову і когнітивну підтримку.

Гриб «Левова грива» рекламується за його здатність забезпечувати підтримку мозку і когнітивних функцій. Як ми вже згадували, він традиційно використовувався в традиційній китайській медицині саме для цієї мети. Зараз дослідження продовжують вказувати на цей гриб для здоров'я мозку.

Наприклад, в одному дослідженні брали участь 30 осіб (дорослі японці у віці від 50 до 80 років) з порушеннями когнітивних функцій. Протягом 16 тижнів половина групи приймала гриб Левова грива, а інша половина приймала плацебо.

За учасниками спостерігали ще чотири тижні. Протягом усього прийому група грибів «Левова грива» «показувала більш високі бали за шкалою когнітивних функцій у порівнянні з групою плацебо.

  • Левова грива допомагає полегшити легкі симптоми депресії і занепокоєння.

Левова грива може допомогти полегшити депресію і тривогу, йдеться в невеликому дослідженні, опублікованому в Biomedical Research в 2010 році. В ході дослідження 30 жінок в менопаузі вживали печиво, що містить левову гриву або плацебо, кожен день протягом чотирьох тижнів. Аналізуючи результати дослідження, дослідники відзначили, що члени групи «Левова грива» були менш дратівливими і тривожними і мали менше труднощів з концентрацією уваги, ніж члени групи плацебо.

В одному дослідження 2015 року, миші, які споживали екстракт гриба левової гриви, проявляли менше депресивного поведінки і мали маркери крові, які вказували на меншу депресію. Дослідники припускають, що це пов'язано з протизапальною дією екстракту. Вони вважають, що поліпшення функціонування гіпокампу може пояснити зниження тривожного і депресивного поведінки у мишей, які отримували ці екстракти.

  • Підтримує імунне здоров'я.

Сильна імунна система захищає організм від бактерій, вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів.

Гриби левова грива можуть зміцнити імунну систему, частково за рахунок зменшення запалення і запобігання окислення.

Полісахарид гриба левової гриви сприяє зміцненню імунної функції, і в одному дослідженні на мишах відзначається, що це, швидше за все, відбувається завдяки тому чтобелок в грибах левової гриви сприяє зростанню корисних кишкових бактерій, що зміцнюють імунітет.

  • Здроров'я травної системи.

Левова грива може допомогти здоров'ю травної системи, борючись із запаленням, що може бути корисно для людей з запальним захворюванням кишечника (ВЗК). Гриб також може підвищити імунну функцію і стимулювати зростання корисних бактерій в кишечнику. Гриби з левовою гривою мають антибактеріальну активність, поліпшує травлення. Дослідницька робота на мишах підтверджує ці висновки, показуючи, що екстракти левової гриви можуть захистити від виразки шлунка.

Екстракт левової гриви також може зменшити запалення і запобігти пошкодженню тканин в інших областях кишечника. Фактично, вони можуть допомогти в лікуванні запальних захворювань кишечника, таких як виразковий коліт і хвороба Крона

  • Відновлення нервової системи.

Пошкодження нервової системи може мати серйозні наслідки для здоров'я.

Деякі дослідження пропонує що екстракти грибів левової гриви можуть стимулювати зростання і відновлення нервових клітин швидше.Одне дослідження показало, що у щурів з пошкодженням нервів, які отримували щоденний екстракт грибів левової гриви, регенерація нервів відбувалася швидше, ніж у контрольних тварин.

  • Допомагає контролювати симптоми діабету.

Діабет - це захворювання, яке виникає, коли організм втрачає здатність контролювати рівень цукру в крові. В результаті рівні постійно підвищуються. Гриб левова грива може бути корисний для лікування діабету, покращуючи контроль цукру в крові.

Кілька досліджень на тваринах показали, що левова грива може викликати значне зниження рівня цукру в крові.

Один із способів, яким левова грива знижує рівень цукру в крові, - це блокування активності ферменту альфа-глюкозидази, який розщеплює вуглеводи в тонкій кишці. Коли цей фермент заблокований, організм не може так само ефективно перетравлювати і поглинати вуглеводи, що призводить до зниження рівня цукру в крові.

  • Знижує запалення і окислювальний стрес.​​​​​​​

Вважається, що хронічне запалення і окислювальний стрес лежать в основі багатьох сучасних хвороб, включаючи хвороби серця, рак і аутоімунні розлади.

Дослідження показують, що гриби левової гриви містять потужні протизапальні та антиоксидантні сполуки, які можуть допомогти зменшити вплив цих хвороб. Фактично, одне дослідження, що вивчає антиоксидантні властивості 14 різних видів грибів, показало, що левова грива має четверте місце по антиоксидантної активності, і рекомендувало вважати її хорошим дієтичним джерелом антиоксидантів.

Безпека і побічні ефекти

Левова грива, як правило, вважається безпечною і не призводить до побічних ефектів внаслідок її застосування. У несерйозних джерелах зазначено, що деякі люди відчувають слабкий свербіж шкіри, яке, як вважають, викликаний підвищеним синтезом фактора росту нервів.

Всебічно випробувана на мишах Левова грива не проявляє жодних ознак токсичності, навіть в дозі до 5 г / кг.

Вагітним жінкам слід уникати використання продуктів з левової гриви, оскільки немає достатніх даних, щоб визначити, чи є безпечною будь-яка доза під час вагітності.