Чорниця звичайна - невисокий чагарник сімейства брусничних. Ягоди соковиті, кисло-солодкі, чорного кольору.

Чорниця, яку часто називають королем антиоксидантів, є потужним фруктом з вражаючими оздоровчими властивостями, і зараз для неї сезон.


Чорниця - це не тільки поживна ягода, а й перевірене роками народне лікарський засіб. Цілющими властивостями володіють як свіжа, так і сушена ягода. Корисні і листя чорниці. З них готують чай, який допомагає при хворобах сечового міхура.

5 основних переваг чорниці для здоров'я?

 Захисник організму.

Чорниця містить один з найвищих рівнів антиоксидантів серед зазвичай вживаних фруктів і овочів. Ягоди, чай з чорничним варенням, а також відвари з ягід і листя чорниці корисні для підвищення імунітету, а, отже, і в боротьбі з такими захворюваннями, як ГРВІ, ГРЗ, грип, застуда. Користь чорниці особливо цінна тим, що цей природний антибіотик не має протипоказань або побічних явищ.

 

  Може допомогти запобігти серцевим захворюванням.

Містяться в чорниці клітковина, калій, фолієва кислота, вітамін C, вітамін B6 і фітонутрієнти підтримують здоров'я серця. Відсутність холестерину в чорниці також корисно для серця. Вміст клітковини допомагає знизити загальну кількість холестерину в крові і знизити ризик серцевих захворювань.

Вітамін B6 і фолієва кислота запобігають накопиченню з'єднання, відомого як гомоцистеїн. Надмірне накопичення гомоцистеїну в організмі може пошкодити кровоносні судини і привести до проблем з серцем.

 

  Може допомогти регулювати рівень цукру в крові.

Чорниця має низький вміст цукру і є хорошим джерелом клітковини, в результаті чого у неї низький глікемічний індекс (ГІ). Це, разом з високим вмістом флавоноїдів, може допомогти поліпшити чутливість до інсуліну, що важливо для контролю рівня цукру в крові.

 

  Може допомогти зберегти здоров'я очей.

Зараз розроблено безліч препаратів, що поліпшують зір, на основі чорниці, які, завдяки особливим речовинам, сприяють повноцінному кровообігу в сітківці ока, що незмінно позначається на гостроті зору.

Вважається, що це відбувається завдяки поліпшеному притоку крові і кисню до очей і антиоксидантної захисту, яка може допомогти знизити ймовірність катаракти і дегенерації жовтої плями.

До речі, і в свіжому, і в сушеному вигляді чорниця сприяє поліпшенню зору, наприклад, після роботи на комп'ютері або водіння авто, особливо вночі. Відомий факт, що льотчики англійської повітряного флоту під час Другої світової війни перед нічними польотами їли чорницю.

 

 Може полегшити проблеми з шлунково-кишковим трактом і ІМП.

Традиційна медицина передбачає, що чорниця може бути корисним засобом як при шлунково-кишкових захворюваннях, так і при інфекціях сечовивідних шляхів. Інфекції сечовивідних шляхів (ІМП) - часта проблема для жінок.

Широко відомо, що журавлинний сік може допомогти запобігти ці типи інфекцій. Оскільки чорниця тісно пов'язана з журавлиною, вона може похвалитися багатьма з тих же активних речовин, що і журавлинний сік.

Ці речовини називаються антиадгезиви і допомагають запобігти зв'язування бактерій, таких як кишкова паличка, зі стінкою сечового міхура.

 

У чорниці містяться багато елементів: вуглеводи, калій, магній і фосфор. Не варто забувати і про органічні кислоти, залізо, мідь і інші мінеральні речовини. Пантотенова кислота, яка сприяє кращому обміну речовин, також міститься в чорниці, як і всілякі вітаміни: А, С, В1, B6, вітамін РР.

Состав

По данным USDA Nutrient Database в 100 г. черники содержится:

Вода

84 г

Білки

0.74 г

Жири

0.33 г

Вуглеводи

12.5 г

Харчові волокна

2.4 г

Зола

0.24 г

Макроелементи 100 г :

Калій

77 мг

Магній

6 мг

кальцій

6 мг

Натрій 

1 мг

Фосфор

12 мг

 

Мікороелементи на 100 г : 

Залізо

0.28 мг

Марганець

336 мкг

Мідь

57 мкг

Цинк

0.16 мкг

Селен

0.1 мкг

 

Вітаміни на 100 г :

А 

32 мкг

В1

0.037 мг

В2

0.041 мг

В3 (РР)

0.418 мг

В5

0.124 мг

В6

0.05 мг

В9

6 мкг

К

0.57 мг

С

9.7 мг