Лецитин (також відомий як альфа-фосфатидилхолін) - це незамінний жир, який дуже корисний для здоров'я, який міститься в продуктах харчування, використовується у виробництві крапель для очей, зволожуючих кремів для шкіри і харчових емульгаторів (агентів, що перешкоджають поділу інгредієнтів). Також лецитин продається в якості харчової добавки.

Лецитин - це не окрема речовина, а представляє собою суміш фосфоліпідів (65-75%) з трігліцерідамі і невеликою кількістю інших речовин.

Фосфоліпід це тип жиру, який допомагає підтримувати цілісність клітин, життєво важливий для нормального функціонування мозку, нервів, печінки та інших життєво важливих органів.

Лецитин в чистому вигляді міститься у великій кількості продуктів. Однак лідером за змістом цієї речовини є жовток курячого яйця.

 ( Цікавий факт! Лецитин від грец. - жовток. Вперше він був виділений французьким хіміком Гобл в 1845 році з яєчного жовтка, звідси і пішла назва )

Види Лецитину:

Добавки лецитину зазвичай отримують з яєць, сої або насіння соняшнику.

 

🔶 Соєвий лецитин:

Виготовляють з очищеного соєвого масла при низькотемпературної обробки. У соєвому лецитин в складі є масла, фосфоліпіди, вітаміни А і Е, містить ізофлавони - природного аналога жіночих статевих гормонів рослинного походження. При регулярному вживанні, надлишок жіночих гормонів в чоловічому організмі викликає досить негативні прояви: зайва вага, зниження статевих функцій, пригнічення вироблення чоловічих гормонів, депресію. Тому його не рекомендується приймати чоловікам, хлопчикам і жінкам з підвищеним рівнем естрогену.

 

🔶 Соняшниковий лецитин:

Отримують шляхом екстракції з соняшникової олії. Соняшниковий лецитин відрізняються від соєвого в першу чергу складом і вмістом жирних кислот, які у кожної з олійних культур різні.

Лецитин, вироблений з соняшнику, містить такі важливі речовини, як фосфатидилхолін (необхідний для клітинних мембран всіх органів і систем фосфолипид), фосфатидилинозитол, фосфатіділсерін, фосфатіділетаноламін, холін, гліцерин, ортофосфорну кислоту і незамінні жирні кислоти. В процесі розщеплення соняшникової лецитину наш організм збагачується вищими жирними кислотами (олеїнової, арахідонової, пальмітинової, стеаринової), фосфатидилхолін і холін. Соняшниковий лецитин також є відмінним емульгатором, а також важливим є те, що соняшник ніколи не буває геномодифікованих.

Виробництво соняшникової лецитину почалося на тлі побоювань з приводу ГМО-сої, а також через те, що соя - поширений алерген. Соняшниковий лецитин не викликає алергії, лише в крайньому випадку індивідуальної непереносимості соняшнику і продуктів, одержуваних з нього.

 

🔶 Яєчний лецитин: 

Даний вид лецитину зустрічається досить рідко.

Його отримують шляхом екстракції жовтків курячих яєць ацетоном.

 

Крім того, що лецитин є різних видів (соєвий, соняшниковий, яєчний), то на сьогоднішній день можна зустріти також різні форми випуску лецитину, а саме:

  • гель; 

  • рідина; 

  • порошок;

  • гранули;

  • капсули;

  • таблетки.

Кожна форма має свої переваги і недоліки. Гель зазвичай купують дітям: його впорскують в рот мірним шприцом без голки. У рідкому вигляді лецитин розводять у воді або іншому напої. Таблетки і капсули приймають, просто запиваючи водою. Порошок необхідно в рідини розчинити. А гранули можна додавати прямо в їжу, заздалегідь відмірявши потрібну дозу.

 

Користь лецитину для організму:

Коли ми говоримо про лецитин, то не можна не відзначити роль цього компонента в вибудовуванні стабільної роботи всього організму людини.

🔹 Може допомогти знизити рівень холестерину - це одне з найбільш відомих переваг лецитину, і було виявлено, що соєвий лецитин може допомогти знизити рівень «поганого» холестерину, одночасно підвищуючи рівень «хорошого» холестерину у людей. 

🔹 Покращуе здоров'я серця - було виявлено, що для людей з ризиком серцевих захворювань або високого кров'яного тиску продукти з соєвим лецитином покращують здоров'я серцево-судинної системи. 

🔹Допомагає травленню - оскільки лецитин є емульгатором, він допомагає поліпшити слиз в кишечнику, що, в свою чергу, полегшує травлення, а також захищає травну систему. 

🔹 Може допомогти годуючим мамам - деякі експерти з грудного вигодовування рекомендують, що лецитин може допомогти запобігти закупорку молочних проток у грудях.

🔹 Допомагає заспокоїти і зволожити шкіру, коли міститься в засобах по догляду за шкірою - лецитин часто використовується як пом'якшувальним засобом  по догляду за шкірою, що сприяє зволоженню і підвищенню рівня вологості шкіри.

Дозування:

 

Дуже важливо достатнє надходження лецитину в дитячому віці, так як це визначає стійкість організму до різних процесів старіння, а також обсяг пам'яті людини в дорослому стані. Крім цього, при дефіциті лецитину в дитячому організмі дитина стає дратівливою, у нього знижується концентрація уваги і працездатність в цілому.

Добова норма лецитину для нормального розвитку дітей становить 1-4 грами, для дорослого - 4-6 грамів

 

 

Кількість грам лецитину на добу

Діти

1-4 г

Дорослі

4-6 г

Вагітні жінки

6-10 г

 

Лецитин вважається безпечною речовиною, значних побічних ефектів від його прийому не виявлено. При високих дозах (тобто більше 10 грам) препарати лецитину можуть привести до ослаблення апетиту, нудоті, здуття живота, викликати біль у шлунково-кишковому тракті і діарею.

Пропонуємо ознайомитись з найкращимі позиціями Лецитину від американських виробників

 

Бренд

Вид

Форма випуску

Solgar

соєвий

гранули

Now Foods

соняшниковий

порошок

Solgar

соєвий

капсули

Now Foods

соєвий

гранули

Solaray

соєвий

капсули

Natrol

соєвий

капсули

Now Foods

соняшниковий

капсули

Now Foods

соняшниковий

рідина

 

Інетрнет-магазин BioMax