Ашваганда (Withania somnifera) - це вічнозелений чагарник, що росте в Індії, Африці і деяких частинах Близького Сходу. Ашваганда належить до сімейства Пасльонових, до того ж сімейства, що і помідори, і картопля. Інші поширені назви: «зимова вишня» (рослина має маленькі червоні ягоди, схожі на крихітні помідори черрі) і «індійський женьшень» (завдяки властивостям, що сприяє підвищенню енергії).

У перекладі з санскриту означає «запах коня» ( «ашва» - кінь, «Ганді» - запах), Корінь рослини має інтенсивним ароматом, яке за описом схоже за кінський запах.

Протягом сотень років люди використовували коріння і оранжево-червоні плоди ашваганди в лікувальних цілях. Ашваганда - основна рослина в Аюрведичній медицині, ведичної медичної традиції, яка бере свій початок в Індії понад п'ять тисячоліть тому. Згідно з канонами Аюрведи, Ашваганда називається "королевою сну». Ця рослина розглядають як відмінний тонізуючий препарат, адаптоген та антистресовий засіб, при регулярному прийомі якого виліковуються хронічна втома і супутня їй безсоння

Адаптогенное рослина, означає, що воно використовується, щоб допомогти організму протистояти фізіологічному і психологічному стресу, адаптуючись до потреб тіла. Ашваганда підтримує оптимальне функціонування багатьох тканин, систем організму і органів, включаючи імунну систему, репродуктивну систему і щитовидну залозу.

6 корисних властивостей ашваганди

1. Може допомогти зменшити стрес і занепокоєння

Є кілька досліджень на людях, присвячених його властивостями зняття стресу. Огляд п'яти досліджень показав, що добавка допомагає знизити рівень стресу. Одне дослідження показало, що дорослі, які брали 300 міліграмів ашваганди щодня протягом 8 тижнів, мали більш низький рівень занепокоєння і втоми. Їм також було легше сконцентруватися, ніж дорослим, які займалися психотерапією або розмовної терапією протягом того ж часу. В іншому дослідженні у дорослих, які брали 300 міліграмів ашваганди щодня протягом 8 тижнів, було менше стресу і менше пов'язаних зі стресом тяги до їжі, ніж у дорослих, які замість цього брали плацебо (підроблені таблетки).

 

2. Підвищення імунітету і протизапальна дія.

Він також продемонстрував чудовий імуностимулюючий ефект на нашу імунну систему. Було показано, що він стимулює протизапальні і борються з хворобами імунні клітини, які допомагають запобігти хворобі. Оскільки Ашваганда має потужні протизапальні властивості, вона дуже корисна при хворобливих станах, таких як артрит. Оскільки трава багата залізом, вона також сприяє підрахунку червоних кров'яних тілець.

 

3. Стабілізує рівень цукру в крові.

Було показано, що Ашваганда стабілізує рівень цукру в крові, знижуючи рівень цукру в крові, коли він занадто високий, або підвищуючи його, якщо він занадто низький. Це приклад адаптогенної дії трави. З огляду на докази впливу на рівень цукру в крові при таких захворюваннях, як депресія і слабоумство, ця трава може мати величезний вплив на здоров'я.

 

4. Бореться з нейродегенеративних захворюваннями.

Активні інгредієнти Ашваганда, звані вітанамідамі, показали захисну дію проти бляшок, викликаних B-амілоїд, при хворобі Альцгеймера. Вважається, що це пов'язано з природними антиоксидантами, що містяться в Ашваганда, які видаляють вільні радикали і запобігають ушкодженню клітин. Дослідження також показують багатообіцяючі результати захисної дії ашваганди проти хвороби Паркінсона.

 

5. Може підвищити рівень тестостерону і збільшити фертильність у чоловіків

Ашваганда допомагає підвищити рівень тестостерону і значно покращує якість сперми і фертильність у чоловіків. В одному дослідженні за участю 75 безплідних чоловіків група, що отримувала Ашвагандха, показала збільшення кількості і рухливості сперматозоїдів.

 

6. Підвищує енергію, витривалість.

Оскільки Ашваганда піднімає рівень тестостерону і покращує чутливість м'язів до інсуліну, то вона добре позначається на силових показниках, покращуючи обсяг серця і легенів при одночасному підвищенні рівня енергії. Це корисно не тільки для фізичних вправ, але і для людей, які борються зі своїм рівнем енергії, або для людей зі статками, пов'язаними з втомою.

Як приймати ашваганду?

Дозування ашваганди і те, як її використовують люди, залежить від стану, яке вони сподіваються вилікувати. Стандартного дозування, заснованої на сучасних клінічних дослідженнях, не існує.

У різних дослідженнях використовувалися різні дозування. Деякі дослідження припускають, що прийом 250-600 мг в день може знизити рівень стресу. В інших дослідженнях використовувалися більш високі дозування.

Капсульні дози часто містять від 250 до 1500 мг ашваганди. Трава випускається у формі капсули, порошку і рідкого екстракту.

У деяких випадках прийом високих доз може викликати неприємні побічні ефекти. Найкраще поговорити з лікарем про безпеку і дозуванні, перш ніж приймати будь-які нові трав'яні добавки, включаючи Ашваганда.

Кому не варто пробувати ашваганду?

Ашваганда - безпечна добавка для більшості людей, хоча її довгострокові ефекти невідомі.

Незважаючи на те, що побічні ефекти від прийому ашваганди зустрічаються рідко, є люди, яким не рекомендується експериментувати з індійською травою:

  • вагітним і жінкам в період лактації;
  • людям з аутоімунними захворюваннями: ревматоїдний артрит, діабет 1-го типу, системний червоний вовчак, аутоімунний тиреоїдит;
  • тим, хто приймає ліки від захворювань щитовидної залози;
  • тим, хто приймає препарати, що впливають на рівень цукру в крові і кров'яний тиск.

Ашваганда, Now Foods

Ашваганда, Jarrow Formulas

Ашваганда, Doctor's Best

Ашваганда, Pure Encapsulations

Ашваганды, Extract, Life Extension

Ашвагандха, Puritan's Pride

450 мг

300 мг

125 мг

500 мг

125 мг

500 мг

дивитись

дивитись

дивитись

дивитись

дивитись

дивитись