Біотин, також відомий як вітамін B-7 або вітамін H, є одним з вітамінів групи B, які допомагають організму перетворювати їжу в енергію.

Вітамін розчинний у воді. Організм не накопичує водорозчинні вітаміни, тому важливо підтримувати баланс, вживаючи «правильні» продукти. У малих кількостях біотин міститься у всіх продуктах, але найбільше цього вітаміну міститься в печінці, нирках, дріжджах, бобових (соя, арахіс), цвітній капусті, горіхах.

Слово «біотин» походить від давньогрецького слова «біотос», що означає «життя» або «підтримка», інша назва вітамін H, і в цьому випадку H означає «Haar und Haut», що в перекладі з німецької означає «волосся і шкіра» .

 

Користь біотину для нашого організму:

Вітаміни групи В, зокрема біотин (В7), допомагають зберегти здоров'я вашої шкіри, волосся, очей, печінки і нервової системи. Біотин також важлива поживна речовина під час вагітності, тому що він важливий для ембріонального росту.

А зараз більш детально:

  1. Підтримання здоров'я нігтів, волосся та шкіри

 

Біотин є джерелом сірки - елемента, який бере участь в регенерації клітин, утворення безлічі гормонів і ферментів, будівництві білків, в тому числі і колагену. Останній особливо важливий для краси, так як відповідає за пружність шкіри, шовковистість і блиск волосся. Сірка зменшує сальність шкіри голови. Будучи природним антиоксидантом, вона захищає волосся, шкіру і нігті від негативного зовнішнього впливу. Живлячи їх протеїнами, мікроелемент сприяє їх зміцненню. Дефіцит біотину підсилює вироблення шкірного сала. В результаті волосся стає жирним і слабкими, їх структура стоншується. Порушення жирового обміну призводить до появи висипань і лущення на шкірі.

 

 

  1. Сприяє вироблення енергії. Руйнування макроелементів

Біотин допомагає організму перетворювати їжу в енергію - він підтримує ряд ферментів, які беруть участь у розщепленні вуглеводів, жирів і білків.

Зокрема, біотин бере участь в:

Глюконеогенез: це синтез глюкози з джерел, відмінних від вуглеводів, таких як амінокислоти, і біотин містять ферменти допомагають запустити цей процес.
Синтез жирних кислот: біотин допомагає ферментам, що активує реакції, важливі для виробництва жирних кислот.
Розпад амінокислот: біотин містять ферменти беруть участь в метаболізмі кількох важливих амінокислот, включаючи лейцин.

 

  1. Відіграє важливу роль під час вагітності та грудного вигодовування.

Біотин дуже важливий для вагітних і годуючих жінок.

Біотин, як і інші вітаміни, необхідний для правильного росту і розвитку плода. Раніше вважалося, що дефіцит цього вітаміну зустрічається досить рідко, але тепер було виявлено, що вагітні жінки, як правило, відчувають його дефіцит, тому що в цей період організм швидше розщеплює біотин.

В цілому, дефіцит біотину має тенденцію підвищувати ризик деяких захворювань і навіть вроджених дефектів під час вагітності, тому він входить в число найважливіших необхідних вітамінів як і залізо і фолієва кислота.

 

  1. Зниження рівня цукру в крові у людей з діабетом

Деякі дослідження, в тому числі дослідження на тваринах, показують, що людям з діабетом 2 типу може бути корисний прийом добавок біотину, які допомагають регулювати рівень глюкози в крові. Дефіцит біотину може порушити регуляцію рівня цукру в крові або глюкози. Деякі дані показують, що у людей з діабетом рівень біотину в крові може бути нижче. Однак дослідження поки непереконливі і необхідні додаткові дослідження.

 

  1. Біотин для лікування розсіяного склерозу

Розсіяний склероз - хронічне аутоімунне захворювання, при якому вражається захисне покриття - миелиновая оболонка нервових волокон головного і спинного мозку. Біотин може відігравати важливу роль у виробництві цієї мієлінової оболонки.

Дослідження показали, що дуже високі дози біотину можуть бути ефективні при РС, сприяючи відновленню мієліну за рахунок активації ферменту, який бере участь в синтезі мієліну, і за рахунок збільшення вироблення енергії в неміелінізірованних нервах.

Симптоми дефіциту біотину.

Біотин бере участь у всіх видах обміну: жировому, вуглеводному, білковому.

Перші ознаки дефіциту проявляються ураженням шкіри: лущення, сухість і попеляста блідість шкіри, блідий, гладкий язик, околоротовой дерматит. Потім приєднуються нудота, втрата апетиту, кон'юнктивіт, випадання волосся, атаксія, сонливість, депресія, м'язові болі, слабкість і гіпотонія м'язів, високий рівень холестерину і цукру в крові, анемія.

Добова норма:

Біотин - це водорозчинний вітамін, і будь-яку кількість, яке організм не засвоює, виводиться з сечею. Тому, вважають біотин дуже безпечним.

Добова норма споживання біотину точно не встановлена, вона залежить від віку і фізичного стану людини. Згідно з оцінками, безпечна і належна доза споживання біотину з їжею дорослими становить 30-100 мкг. Типова дозування для зміцнення нігтів і волосся дорівнює 1000-5000 мкг в день. Максимально допустима лікувальна доза до 10 000 мкг.

Адекватне споживання біотину за рекомендацією фахівців [1]:

Від народження до 6 месяців

5 мкг

7–12 месяців

6 мкг

1-3 років

8 мкг

4-8 років

12 мкг

9-13 років

20 мкг

14-18 років

25 мкг

19+ років

30 мкг

Вагітність

30 мкг

лактація

35 мкг

 

Порівняльна таблиця біотину:
 

Виробник

Форма випуску

Кількість мкг на 1 капсулу

Додаткові компоненти 

Биотин, Biotin, Now Foods, 1000 мкг

капсулы

1000 мкг

Вітамін С (4 мг)

Биотин, Biotin, Solgar, 1000 мкг

капсулы

1000 мкг

-

Биотин, Biotin, Natrol, 1000 мкг

таблетки

1000 мкг

Кальцій 46 мг

Биотин, Biotin, Solgar, 300 мкг

таблетки

300 мкг 

-

Биотин, Biotin, Now Foods, 5000 мкг 

капсули

5000 мкг 

-

Биотин, Biotin, Solgar, 5000 мкг

капсулы 

5000 мкг

Кальцій 148 мг

Фосфор 115 мг

 

Биотин, Biotin, Carlson Labs, 5, 000 мкг

капсулы

50000 мкг

-

Биотин, Biotin, Now Foods, 10,000 мкг

капсулы 

10 000 мкг

-

Биотин, Biotin, Pure Encapsulations, 8000 мкг

капсулы

8000 мкг

-

Биотин, Biotin, Solgar, 10 000 мк

капсулы

10 000 мкг

-

Биотин, Biotin, Puritan's Pride, 10 000 мкг

капсулы

10 000 мкг



 

Биотин, Biotin with Calcium, Puritan's Pride, 5000 мкг

капсулы

50000 мкг

Кальцій 222 мг