Монолаурін - це природний жир, отримують його з гліцерину і лауриновой кислоти, средньоцепочечних насичених жирних кислот, що містяться в кокосовій олії і грудному молоці людини.

Кокосова олія на 48% складається з лауриновой кислоти, яка цінується за використання в харчовій промисловості і виробництві добавок для здоров'я. В організмі лауриновая кислота перетворюється в монолаурін.

Цей хімічний побічний продукт має протимікробні, противірусні та антибактеріальні властивості і, як кажуть, допомагає лікувати ряд проблем зі здоров'ям, таких як прищі, синдром хронічної втоми, застуда, грип, герпес і оперізуючий лишай.

🥥Монолаурін найчастіше використовують:

  • Виробництво харчових продуктів: використовується в якості харчової добавки, емульгатора та консерванту в морозиві, маргарині, спагетті і інших оброблених харчових продуктах
  • Виробництво: зазвичай використовується в дезодорантах, косметиці, миючих засобах і інсектицидах, а також в якості дезинфікуючого засобу для обладнання на виробництві
  • Харчова добавка: деякі люди приймають монолаурін в якості харчової добавки.

🥥 Корисні властивості: 

Хоча дослідження впливу монолауріна на людей обмежені, але було виявлено що він може бути корисний в наступних випадках:

  • запобігання та лікування бактеріальних, грибкових або вірусних інфекцій.
  • лікування деяких шкірних захворювань.
  • лікування деяких стійких до антибіотиків інфекцій, таких як Staphylococcus aureus.
  • зміцнення імунної системи.

 

 

Детальніше:

Антибактеріальні ефекти

Монолаурін проявляє антибактеріальні ефекти проти ряду бактерій, включаючи стійкі до антибіотиків бактерії, звані Staphylococcus aureus (Staph). Дослідники припускають, що монолаурін вбудовується в клітинну мембрану грампозитивних бактерій і руйнує їх, руйнуючи клітинну мембрану. Теоретично це зупиняє розмноження і поширення бактерій, що спрощує їх знищення імунною системою.

Дослідження прийшли до висновку, що монолаурін продемонстрував «статистично значущу чутливість широкого спектру in vitro» проти бактерій, відповідальних за шкірні інфекції. Більшість бактерій також не виявляли стійкості до монолауріну.

Є багато стійких до антибіотиків бактерій, які більше не реагують на ліки. Монолаурін може бути корисним, має мало побічних ефектів і економічно ефективний у використанні.

Противогрибкові ефекти

І монолаурін, і кокосове масло, що містить лауринової кислоту, ймовірно, найбільш відомі своїми протигрибковими ефектами.

Поширений гриб Candida albicans (C. albicans) може вражати шкіру, геніталії, горло і рот людини.

Повідомляється, що деякі гриби, дріжджі і найпростіші інактивуються або вбиваються монолауріном, включаючи деякі види стригучого лишаю і Candida albicans. Candida albicans - найпоширеніший грибковий патоген, що мешкає в кишечнику, ротової порожнини, геніталіях, сечовивідних шляхах і шкірі. Це може бути небезпечно для життя людей з ослабленим імунітетом.

Противірусні ефекти

Вчені досліджували, чи пригнічує монолаурін декілька вірусів з жировою оболонкою, які інфікують людей і тварин. Покриті жиром віруси можуть жити в жировій тканині протягом багатьох років і заважати метаболізму. Передбачається, що монолаурін послаблює або руйнує жирові оболонки вірусів і вбиває їх.

 

🥥 Побічні ефекти монолауріна

Монолаурін зазвичай вважається безпечним в кількостях, що містяться добавках і харчових продуктах, однак через відсутність досліджень, мало що відомо про безпеку високих доз або тривалому застосуванні монолауріна.

Вагітним і годуючим жінкам рекомендується прийом монолауріна тільки після консультації з лікарем, оскільки його безпека не була перевірена.

🥥 Дозування монолауріна

Відповідна доза монолауріна залежить від декількох факторів, таких як вік користувача, стан здоров'я і ряд інших умов. В даний час недостатньо наукової інформації для визначення відповідного діапазону доз монолауріна.

При прийомі монолауріна, дотримуйтеся рекомендацій лікаря і вказівок виробника в описі препарату.

Монолаурін продається як дієтична добавка. В даний час немає достатніх даних для підтвердження конкретної дози.

Існують рекомендації, що дорослим і дітям з 12 років прийом монолауріна можна починати з дозувань 500-750мг два-три рази на день.

Дитяче дозування повинно бути менше.

Максимальна добова доза для дорослих може досягати 9000 мг.