Напевно, ви чули про пробіотики, і навіть, можливо, колись їх приймали. Але ви знаєте, що це таке і для чого вони потрібні? Як відомо, від стану кишківника залежить здоров'я буквально всього організму. У ньому живуть різні бактерії, які з тих чи інших причин можуть вмирати. Отже, мікрофлора порушується і порушується робота кишечника.
Є багато різних захворювань, через які страждає мікрофлора кишечника. До того ж, часто лікарі призначають антибіотики, які вбивають не лише погані мікроорганізми, а й хороші. У таких випадках варто замовити пробіотики, які спрямовані на поліпшення стану мікрофлори кишечника.
Купити пробіотики можна в інтернет-магазині BioMax. Тут є великий вибір препаратів від відомих брендів. Перед прийомом необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем, який вкаже, які саме пробіотики вам потрібні, в яких дозах і як їх приймати.
Користь пробіотиків для організму людини
Мікробіота (мікрофлора кишечника) відіграє важливу роль у здоров'ї людини:
- знижує негативний вплив токсичних речовин на організм;
- захищає ШКТ від проникнення хвороботворних бактерій;
- зміцнює імунітет;
- бере участь у процесі травлення їжі;
- бере участь у виробленні різних вітамінів, як, наприклад, фолієва кислота та вітамін К та інші.
Негативно на мікробіоту впливають різні фактори, як антибіотики, операції на органах шлунково-кишкового тракту, незбалансоване харчування, кишкові інфекції, стрес та багато іншого. У результаті людина може зіткнутися з різними неприємними симптомами:
- біль в животі;
- метеоризм;
- печія;
- діарея чи запор;
- алергічні реакції;
- нудота, блювання, та багато іншого.
Для відновлення мікрофлори кишечника застосовуються два види препаратів. Пробіотики – це живі корисні мікроорганізми. Пребіотики – це препарати, які є їжею для корисних бактерій. Без останніх часто можна обійтися, але, наприклад, після тяжких хвороб, тривалого лікування антибіотиками вони будуть незамінними.
У кишечнику людини живе безліч бактерій різних видів, але є й ті, хто переважають у загальній масі. А тому пробіотики можна придбати таких видів:
- з біфідобактеріями. Показано при кандидозному ураженні кишечника, а також при кандидозі у жінок;
- лактобактерії. Показані при вірусних інфекціях, що вражають ШКТ;
- зі змішаним складом. Корисні при бактеріальній інфекції кишечника.
Пробіотики випускаються у різному вигляді. Це можуть бути порошкові препарати, з яких потрібно самостійно робити суспензії. Також вони можуть випускатися у вигляді капсул. Для дітей є засоби у рідкому вигляді, які зручно давати малюкам.
Головне - потрібно вибирати препарати хорошої якості та приймати їх у тому дозуванні, яке вам призначить лікар. При цьому якщо вони вам призначені паралельно з лікуванням антибіотиками, потрібно пити пробіотики через кілька годин після їх прийому – так антибіотик не вб'є живі бактерії, які повинні будуть відновлювати мікробіоту та знижувати негативний вплив сильнодіючого препарату.