Багато людей розглядають волосся як ознаку здоров'я, краси і доглянутості.
Кожна клітина нашого організму вимагає балансу корисних речовин, також і волосся потребують регулярного догляду та харчування з багачене поживними речовинами. Фактично, недолік багатьох поживних речовин пов'язаний із зовнішнім виглядом і випаданням волосся.
Випадання волосся - поширена проблема, яку можна вирішити за допомогою вітамінних і мінеральних добавок. Вітаміни та мінерали важливі для нормального росту і функціонування клітин і можуть сприяти випаданню волосся при їх дефіциті. Хоча добавки відносно доступні і легкодоступні, важливо знати, які вітаміни і мінерали корисні при лікуванні випадіння волосся.
Вітамін А
Вітамін А є група жиророзчинних ретиноїдів, в яку входять ретинол, ретиналь і ретінілові ефіри. Цей вітамін виконує безліч функцій в організмі: він важливий для зору, бере участь в імунній функції і необхідний для росту і диференціації клітин.
Вітамін А також допомагає шкірним залозам виробляти маслянисту речовину, звану як шкірний жир. Шкірний жир зволожує шкіру голови і допомагає зберегти здоров'я волосся. Дієта з дефіцитом вітаміну А і також надмірне вживання може призвести до ряду проблем, в тому числі до випадання волосся.
Вітаміни групи В
Комплекс вітамінів B включає вісім водорозчинних вітамінних речовин:
- тіамін (B1),
- рибофлавін (B2),
- ніацин (B3),
- пантотенову кислоту (B5),
- вітамін B6,
- біотин (B7),
- фолієву кислоту (В9),
- вітамін B12
Які допомагають в клітинному метаболізми. Рекомендована добова норма цих вітамінів може бути досягнута шляхом збалансованого харчування, за винятком біотину, який є єдиним вітаміном групи B, що виробляється організмом.
З випаданням волосся пов'язаний тільки дефіцит рибофлавіну, біотину, фолієвої кислоти і вітаміну B12.
Вітамін В2 (рибофлавін) входить до складу двох важливих коферментів: (FMN) і (FAD) і обидва грають роль у розвитку і функціонуванні клітин, метаболізмі жирів і виробленню енергії. Тіло накопичує лише невелику кількість рибофлавіну в печінці, серці та нирках. Дефіцит рибофлавіну, вкрай рідкісний, але може викликати випадання волосся.
Вітамін B7 (біотин або вітамін H) є кофактором п'яти карбоксилаз, які каталізують стадії метаболізму жирних кислот, глюкози і амінокислот. Біотин також грає роль в модифікації гістонів, передачі клітинних сигналів і регуляції генів.
Дефіцит біотину може бути генетичним або придбаним. Генетичні причини дефіциту біотину можуть бути неонатальними або дитячими. Неонатальний тип - це небезпечне для життя стан, який проявляється протягом перших 6 тижнів життя і виникає через дефіцит ферменту холокарбоксілази. Зазвичай це проявляється важким дерматитом і алопецією, коли на шкірі голови спостерігається випадання Пушкова волокна і термінального волосся.
Набутий дефіцит біотину може бути викликаний підвищеним споживанням сирих яєць, коли частинки авідіна прикріплюються до біотину і перешкоджають його всмоктуванню в кишечнику. Інші причини набутого дефіциту біотину включають стану мальабсорбції, алкоголізм, вагітність, тривалий прийом антибіотиків, які порушують нормальну флору, ліки.
Ознаки дефіциту біотину включають випадання волосся, висипання на шкірі і ламкість нігтів.
Фолієва кислота (В9) - ще один водорозчинний вітамін B, який включає натуральний харчовий фолат і фолієву кислоту. Рекомендована денна норма фолієвої кислоти для дорослих становить 400 мкг в день. Допустимий верхній рівень споживання фолієвої кислоти становить 1000 мкг.
Фолієва кислота в першу чергу відповідає за здоровий ріст клітин. До цих клітин відносяться ті, які знаходяться в тканинах вашої шкіри, а також в волоссі і нігтях. Дефіцит фолієвої кислоти може викликати зміни волосся, шкіри та нігтів. Можливо, ви помітили, що у багатьох вагітних жінок спостерігається більш здоровий ріст волосся. Ймовірно, це пов'язано з фолієвою кислотою, а не з самою вагітністю.
Вітамін B12 необхідний для синтезу ДНК, неврологічної функції і утворення червоних кров'яних тілець. Активні форми B12 називаються метилкобаламін. Рекомендована доза вітаміну B12 становить 2,4 мкг для дорослого населення. Не існує встановленого верхньої межі споживання вітаміну B12, оскільки він має низький потенціал токсичності.
Вітамін В12 сприяє виробництву багатих киснем червоних кров'яних тілець, які переносять кисень до волосяних фолікулів. Це біологічний процес утворення нових волоскових клітин і стимуляції росту волосся. Вітамін грає важливу роль в діленні клітин, клітинному метаболізмі і реплікації ДНК. Всякий раз, коли волоссяна клітина відтворюється, вона робить копію своєї ДНК. Таким чином, зростання волосся залежить від синтезу ДНК і поглинання вітаміну B12. Якщо в тілі недостатньо вітаміну В12, клітини по всьому тілу щосили намагаються розмножуватися. Якщо волоскові клітини перестають відтворюватися в волосяному фолікулі, це означає, що зростання волосся уповільнений.
Вітамін С
Вітамін С або аскорбінова кислота потужний антиоксидант, який допомагає захистити від окисного стресу, викликаного вільними радикалами. Він також діє як відновлюючий медіатор, необхідний для синтезу колагенових волокон шляхом гідроксилювання лізину і проліну. Вітамін С відіграє важливу роль в кишкової абсорбції заліза через свою хелатующу і відновлюючу дії, сприяючи мобілізації заліза і кишкової абсорбції. Отже, споживання вітаміну С важливо для людей з випаданням волосся, пов'язаним з дефіцитом заліза (про що ми поговоримо далі).
Вітамін D
Вітамін D - це жиророзчинний вітамін, який в більшій частині синтезується у організмі під вплив сонячних променів і міститься в продуктах харчування. Головне завдання Вітаміну D - сприяти всмоктуванню кальцію і фосфору.
Кожна клітина має рецептор вітамінів групи D, так як вони незамінні в багатьох процесах, в тому числі він зміцнює кістки і допомагає роботі мозку, що особливо важливо для дітей в період росту. Дослідити показують, що нестача вітаміну D в організмі може привести до випадіння волосся. Одна з ролей вітаміну D - це стимуляція нових і старих волосяних фолікулів. Коли в організмі недостатньо вітаміну D, зростання нового волосся може сповільнитися. Дефіцит вітаміну D був пов'язаний з алопецією, аутоімунним захворюванням, яке викликає появу залисин на шкірі голови і інших частинах тіла. Лисина може виникнути як у чоловіків, так і у жінок.
Вітамін E
Подібно вітаміну C, вітамін E є антиоксидантом, який може допомогти запобігти окислювальний стрес. Імунні клітини надзвичайно чутливі до окислювального пошкодження. Вони також виробляють активні форми кисню як частина механізму імунного захисту, який може викликати реакцію перекисного окислення ліпідів. Додавання антиоксидантів в корені усуває деякі вікові імунні дефіцити, що призводить до підвищення імунної системи. Вітамін Е необхідний для здорової шкіри, в тому числі для шкіри голови. Погане здоров'я шкіри голови - це пов'язано з тьмяним волоссям. Вітамін Е підтримує шкіру голови і дає вашому волоссю міцну основу для зростання за рахунок зниження окисного стресу і збереження захисного ліпідного шару.
Залізо
Найпоширенішим дефіцитом харчування в світі є дефіцит заліза. Дефіцит заліза, викликає анемію, є основною причиною випадіння волосся. Це особливо часто зустрічається у жінок. Менструація є основною причиною дефіциту заліза у здорових жінок в пременопаузі.
Залізо відіграє вирішальну роль у створенні гемоглобіну - з'єднання, яке доставляє кисень до клітин, який необхідний для функціонування організму. Це робить його важливим мінералом для багатьох функцій організму, включаючи ріст волосся.
Цинк
Цинк - незамінний мікроелемент, а це означає, що організм не може виробляти його самостійно і він повинен надходити з їжею.
Цинк відіграє важливу роль в зростанні та відновленні волосяних тканин. Це також допомагає підтримувати правильну роботу сальних залоз навколо фолікулів. Випадання волосся - частий симптом дефіциту цинку. Дослідження показують, що усунення дефіциту цинку за допомогою добавок може зменшити випадання волосся, пов'язане з дефіцитом. Цинк також допомагає захистити шкіру від сонячних променів. Він також має протимікробну дію, а це означає, що цинк може допомогти в лікуванні бактеріальних захворювань шкіри, таких як бактеріальні прищі. Ось чому цинк часто рекомендують дерматологи в боротьбі з акне.
Колаген
Колаген - найпоширеніший білок в вашому тілі, він допомагає зміцнити сухожилля, зв'язки і шкіру. Наше волосся в основному складаються з білкового кератину. Тіло використовує кілька амінокислот для створення кератину, деякі з яких містяться в колагені. Пролін також є основним компонентом кератину.
Отже, споживання багатого проліном колагену має забезпечити тіло будівельними блоками, необхідними для створення волосся. 70% вашої дерми становить колаген, середнього шару вашої шкіри, який містить коріння кожного окремого волоска.
Зокрема, колаген сприяє еластичності і міцності дерми. З віком ваше тіло стає менш ефективним у виробництві колагену і поповненні клітин дерми. Це може бути однією з причин того, що волосся з часом стоншуються.
Правильні вітаміни для росту волосся можуть допомогти живити волосся зсередини, що призведе до більш швидкого зростання і отримання більш товстих і поживних пасом.
Ефективні добавки можуть поліпшити довжину і стан вашого волосся, а також в якості додаткового бонусу поліпшити стан ваших нігтів і шкіри.
Назва та виробний |
Призначення |
Склад |
|
комплекс для волосся |
Вітамін А, Вітамін С, Вітамін Е, Тіамін(В1), Рібофлавін (В2), Ніацін (В3), Вітамін B6, Фоліевая кислота (В9), Вітамін B12, Біотін, Кальцій, Йод Цінк, Селен, Медь, МСМ, L-метіонін, Екстракт хвоща L-цістеїн, інозіт, Холін,ПАБА |
||
шкіра, волосся і нігті |
Вітамін С, Цинк, Мідь, МСМ (метилсульфонілметан), Силікон, L-Пролін, L-Лізин |
||
шкіра, волосся і нігті |
Вітамін А, Вітамін C, Вітамін D-3, Вітамін Е, Тіамін (В1), Рибофлавін (В2), Вітамін В6, Вітамін В12, Біотін (В7), Цинк, Мідь, Марганець, L-цістеїн, Колаген, Лютеїн, Екстракт хвоща, Гіалуронова кислота, |
||
комплекс для волосся |
Вітамін С, Ніацін (В3), Вітамін В6, Біотін (В7), Пантотенова кислота, Цинк, Мідь, Біоактивний колаген, Цинатин HNS (розчинний кератин), Екстракт Філлантуса |
||
шкіра, волосся і нігті |
Вітамін Е (як d-альфа-токоферил ацетат), Біотін (В7) 5000 мкг. |
||
шкіра, волосся і нігті |
Вітамін С, Ніацін (В3), Фолат (В9), Біотін (В7), Цинк, Мідь, Марганець, Діоксид кремнія, ПАБК, гідролизований колаген, екстракт виноградних кісточок, CoQ10 |
||
комплекс для волосся |
Вітамін D, Ніацін (В3), Фолієва кислота (В9), Вітамін B12, Біотін (В7), Пантотеновая кислота, Йод, Цинк, Мідь, Марганець, Натрій, ПАБА, Інозітол, Холін, Пивні дріжджі, Ізольований соевий білок. |
||
шкіра, волосся і нігті |
Вітамін А, Вітамін C, Вітамін D-3, Вітамін Е, Тіамін (В1), Рібофлавін (В2), Вітамін В6, Вітамін В12, Пантатенова кислота, Біотін (В7), Кальцій, Фосфор, Магній, Цинк, Марганець, ПАБК, Холін, Інозітол, Цитрусові біофлавоноїди, Колаген, Порошок хвоща. |
||
шкіра, волосся і нігті |
Вітамін А, Тіамін (В1), Рибофлавін (В2), Ніацин, Вітамін В6, Фолієва кислота (В9), Вітамін В12, Біотін, Пантатенова кислота, Екстракт хвоща польового, MSM, Альфа-ліпоева кислота, Екстракт виноградних кісточок, DMAE бітартрат. |